מתי ההחלטות, אדוני היועץ?

שנה לאחר התבטאויות רב העיר צפת שמואל אליהו החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטין לפתוח נגדו בחקירה פלילית. ירון דקל מוטרד מפרק זמן הארוך שלקח עד שהתקבלה ההחלטה, ותוהה כיצד יתקבלו הכרעות בתיקים מורכבים יותר

בוקר טוב ליועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטין. אתמול החלטת לפתוח בחקירה פלילית נגד רבה של צפת, הרב שמואל אליהו. מבלי להיכנס לתוכן ההחלטה, מטרידה העובדה שזה לקח לך כל כך הרבה זמן להחליט, מר וינשטין. התבטאויות הרב היו לפני שנה, אז גם הגיש המרכז לפלורליזם יהודי את התלונה אליך. שנה חלפה עד שהחלטת. שנה תמימה, 12 חודשים, עד שהוחלט כי המשטרה תחקור את כבוד הרב.

זה לא חריג אצלך אדוני היועץ, שלל תיקים מונחים על שולחנך וממתינים לך. תיק החקירה נגד שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר, למשל. השופט הידוע בחריצותו ממתין בבית להחלטתך. בית המשפט העליון כורע כידוע תחת עומס תיקים ולא ממנים בינתיים שופטים חדשים. המשטרה המליצה לסגור את התיק נגד השופט דנציגר - מתי ההחלטה? או תיק החקירה בעניינו של עיתונאי "הארץ" אורי בלאו, אשר מונח אצלך כבר חודשים ללא הכרעה. מתי ההחלטה? גם תיק החקירה בפרשת סיריל קרן, כן, התיק העתיק ההוא - עודנו ממתין. מתי ההחלטה?

וינשטין. מה קורה עם התיקים? (חדשות 2)
השימוע לשר החוץ ליברמן יתקיים בפניך בחודש הבא, כמה חודשים או שנים יחלפו עד שתחליט, אדוני היועץ המשפטי, בעניינו של שר החוץ? אם בתיק נקודתי כמו זה של השופט דנציגר אתה מתקשה להחליט, איך יתקבלו ההכרעות בתיקים מורכבים ומסובכים יותר? מתי ההחלטות, אדוני היועץ?

התכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל משודרת כאן בחדשות 2 באינטרנט ובאתר רשת ב' http://www.iba.org.il/bet/ 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת