עולם נפלא, אבל לא דמוקרטיה

במדינת ישראל קיימים מנגנונים בהם יכול להשתמש אדם אם פוגעים בשמו הטוב. אבל, חברי הכנסת מאיר שטרית ויריב לוין מציעים תיקון לחוק לשון הרע, שיהפוך אותו למחמיר יותר ויקשה יותר על עבודת העיתונאים. הם אומרים שזו דאגה לציבור הרחב, אבל מתעורר חשד שהדאגה היא לעצמם

בוקר טוב לחברי הכנסת מאיר שטרית ויריב לוין שיזמו תיקון לחוק לשון הרע. לפי ההצעה עליה תצביעו, יעלה סכום הפיצוי למי שחש עצמו נפגע מפרסום בתקשורת פי שישה, מ-50 אלף שקל ל-300 אלף.

במקרים מסוימים, יגיע סכום הפיצוי גם למיליון וחצי שקל וגם לא צריך יהיה להוכיח נזק בתביעות עתידיות. אתם אומרים שאתם דואגים לציבור הרחב, כמובן, אבל מתעורר חשד שלא רק הוא על ראש דאגתכם אלא אתם עצמכם.

הרי קיימת במדינת ישראל מערכת שנועדה להקשות על כלי תקשורת שמוצאים דיבת אדם או פוגעים בשמו הטוב. יש תביעות לשון הרע, תביעות דיבה, ולעיתים נאלצים כלי תקשורת להתנצל, וגם לשלם פיצוי למי שנפגע. מדוע מנגנון שעבד עד היום לא יכול להמשיך לפעול בעתיד?

הנה סיבה: כל אחד רוצה תקשורת אוהדת, כנועה ומפויסת. אין פוליטיקאי שלא שש אלי תקשורת מתחנפת, נטולת תחקירים, ללא חשיפות מביכות. כזו חוששת או אפילו פוחדת. זה יכול להיות עולם נפלא, העולם הזה שאתם רוצים ליצור, רק שזו לא דמוקרטיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק