כך היה צריך ברק לענות לשאלה: "לו היית אירני"?

כששר הביטחון נשאל לפני כעשור מה היה עושה לו היה פלסטיני, הוא ענה שהיה מצטרף לארגון טרור. אמש, כשהוא מתעלם מהמהלכים הדיפלומטיים למנוע מאירן להשיג יכולות גרעיניות, ברק שוב נפל בלשונו ונתן לגיטימציה לפעילותה של אירן בדרך לפצצה. אודי סגל מציע לברק כמה תשובות אפשריות שהיו מציגות אותו באור יותר מוסרי

"לו הייתי רוטשילד", אומר הפזמון היהודי הידוע ושוב ברק נופל במכשול שאלת ה"לו הייתי". הפעם, המראיין המנוסה צ'רלי רוז שאל אותו: "לו היית אירני, האם היית רוצה נשק גרעיני?"

"Probably", ענה לו שר הביטחון, כשהמשמעות באנגלית, לידיעתו, היא - כנראה שכן - ובכך הוא נותן לגיטימציה עקיפה לכך שהאירנים ממשיכים בניסיון שלהם להשיג נשק גרעיני.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

מה שאהוד ברק היה צריך להגיד למראיין זה "לו הייתי אירני, הייתי תומך בסטודנטים", "לו הייתי אירני הייתי תומך בדמוקרטיזציה במדינה שלי", "הייתי תומך בהפלת שלטון המולות", "הייתי תומך בהפיכת אירן למדינה שוחרת שלום שרוצה יציבות, אז לא היה לי צורך בנשק גרעיני כי אין אף מדינה שבאמת מאיימת עליי, כל עוד אני לא מנסה לחסל את כל העולם ולהשליט שלטון מוסלמי בכל המדינות שסביבי ואולי אף מעבר לכך - באפריקה ובדרום אמריקה".

את אותה תשובה היה צריך לתת ברק לפני עשר שנים למראיין גדעון לוי, ששאל אותו "מה היית עושה לו היית פלסטיני?". "הייתי מצטרף לארגון טרור", אמר אז ברק. גם אז הוא היה צריך להגיד בדיוק את אותו הדבר: "הייתי דמוקרט שפועל למען הפיכתה של פלסטין לחברה דמוקרטית. או אז לישראלים לא היה תירוץ כאשר היינו מבקשים להקרים מדינה בשטחים הכבושים, בשטחי יהודה ושומרון". לו ברק היה נותן את התשובות הנכונות הוא היה משתמש באחד מהנשקים הכי חשובים של החברה הישראלית: העליונות המוסרית.

אגב, לו היה נשאל "מה היה קורה אם היית שר ביטחון", הוא היה צריך להגיד: "אני כבר שר ביטחון. וככזה, אני צריך לעשות הכל כדי להימנע ממלחמה, אני צריך לעשות הכל כדי להימנע מתקיפת אירן, ואני אנקוט בפעולה הזו רק אם זו תהיה ההחלטה אחרונה באמת שאני אצטרך לקבל בעניין הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת