אמריקה מדברת על סקס ופוליטיקה

המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית במירוץ לנשיאות בארה"ב הרמן קיין מכחיש את כל ההאשמות נגדו בגין הטרדה מינית והתנהגות שאינה הולמת. יתרה מכך, קיין אפילו נהנה מהשיח התקשורתי שמתעורר סביבו ומצליח לגייס בזכותו הרבה מאוד תומכים וחשוב מכך - כסף

הרמן קיין. לא מתרגש מההאשמות (רויטרס)

עוד ועוד נשים מאשימות אותו בהטרדה מינית, עוד יותר כותרות שמתרכזות בדברים שלהן ועוד יותר אנשים ממפלגתו שחוששים מכוחו, אבל הרמן קיין לא מתכוון ללכת לשום מקום. "מעולם לא התנהגתי באופן שאינו ראוי כלפי איש, נקודה", אמר השבוע המועמד הרפובליקני. "אני לא אתן להאשמות לא נכונות, אנונימיות חסרות בסיס להפיל אותי", הוסיף והבהיר קיין כי לא ייסוג.

קיין הוא ההפתעה הגדולה ביותר לקראת הקמפיין לבחירות שייערכו בחודש נובמבר הבא, האיש שניהל בעברו רשת פיצריות מוביל או במקום השני ברוב סקרי דעת הקהל למרות שאין לו ניסיון במשרות ציבוריות. הבוחרים אוהבים את הסגנון הפשוט שלו, את הפוליטיקה העממית שלו, את חוסר הרשמיות ואת סגנון האלתור האישי והמיוחד שלו.

קיין אלתר גם כשהגיב להאשמות שהטריד מינית נשים. במקום פשוט לפסול אותן כבר כשצצו בקרב חזיתי, בתחילה הוא כלל לא דיבר עליהן. בהמשך אמר שהן פרי דמיונו של אחד מיריביו במפלגה הרפובליקנית ואחר כך, כרגיל, זו הייתה התקשורת שאשמה בפרסום הדברים. ולבסוף - "המכונה הדמוקרטית" היא זו שמאפשרת הטלת רפש בלי שום צורך בהצגת הוכחה.

בכותרות העיתונים אפשר לספור ארבע נשים שונות שמאשימות את קיין בהתנהגות שאינה הולמת. אחת מהן, שביקשה לעבוד ברשת שניהל ב-1997, אומרת שהוא הכניס את ידו במעלה שמלתה וניסה לדחוף את פניה לאזור חלציו.

המצביעים הרפובליקנים סבורים שגם ככה התקשורת הלאומית נמצאת בידיים של תומכי המפלגה הדמוקרטית וסקרי דעת הקהל מוכיחים שהציבור לא לוקח את ההאשמות ברצינות. למעשה, קיין מצליח לגייס הרבה מאוד תומכים ותרומות בשבועות האחרונים וככל שהסיפור מתפתח, מועמדים אחרים מתחילים להגיב על ההאשמות.

מושל מסצ'וסטס לשעבר המושל מיט רומני, שבדרך כלל מוצא את עצמו במקום השני בבחירות וכיום האיש שמוביל בסקרים נכון לסוף השבוע האחרון, אמר "בכל פעם שמשהו מאשים משהו בהאשמות מהסוג הזה, צריך להבין שזה נושא רציני מאוד וצריך להקשיב להאשמות האלה ברצינות". אבל העיתונאים שסיקרו את העימות שנערך השבוע ראו את התומכים הרפובליקנים צועקים "בוז" ברגע שהעלו את הסוגיה. קיין מקווה שהוא יצליח להפנות את העניין שיצר בתקשורת לטובתו כשגם רפובליקנים רבים רוצים לראות אותו מצליח.

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת