אריה דרעי: "עוד לא עיכלנו את רצח רבין"

במלאת 16 שנה לרצח יצחק רבין ז"ל, נזכר אריה דרעי בחברו הטוב ובאופי המיוחד שלו. "הוא לקח אחריות והוא הכניס אווירה של עבודה. דיבורים לא היו קיימים אצלו, כל מי שהיה מתרברב היה מיד חוטף ממנו איזה מבט של זלזול", מספר דרעי ומוסיף: "עדיין לא הפנמנו מספיק את הדבר הרצח"

אני חושב שעדיין לא עיכלנו את המשמעות הזאת, שיהודי הרג ראש ממשלה. למרות שימי הזיכרון מתקיימים, עדיין לא הפנמנו שיש גבול וסייגים אדירים בכל ויכוח. שאתה רואה עדיין איך מנסים להשתיק אנשים או פעולות "תג מחיר" או אחרות, סימן שעדיין לא הפנמנו מפסיק את הדבר הזה.

באופן אישי ברור שהוא חסר. אני אומר את האמת. והוא חסר לא רק ברמה חברית. הוא התחיל תהליך של באמת לקחת אחריות ולשנות מהיסוד הרבה דברים בתוך החברה.

אני זוכר משפט שהוא אמר לי, כשהתעקשתי איתו למה להקים מפלגה עם מרצ, ואמרתי - 'בוא ננסה עם רפול, עם המפד"ל", הוא אמר לי: "אין סיכוי לעשות שלום עם האויבים שלנו, אם לא נעשה שלום בתוכנו. אני רוצה את הקצוות בתוך הממשלה שלי, אז יהיה לי כוח גם מול האויבים שלנו".

הוא ניסה באמת ובתמים, הוא עבד 18 שעות ביממה, הוא לקח אחריות והוא הכניס אווירה של עבודה. דיבורים לא היו קיימים אצלו, כל מי שהיה מתרברב היה מיד חוטף ממנו איזה מבט של זלזול. זה חבל כי היום קשה למצוא אנשים עם אמינות ואחריות. היום זה הכל רייטינג, צבע והרבה דיבורים.

הרב אריה דרעי אמר את הדברים בתכניתנו "שש" עם סיון רהב מאיר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת