"למה שביתה בת 4 שעות בלבד?"

ירון דקל על ההחלטה של בית הדין הארצי לעבודה לאפשר שביתה - אבל רק של מספר שעות. האם היא אפשרה את המשא המשא ומתן בין הצדדים והעבירה מסר כלשהו לציבור או שמא כולם רק ניזוקו מהחלטת השופטת?

בוקר טוב לנשיאת בית הדין הארצי לעבודה השופטת נילי ארד. כבר כמה שעות גברתי השופטת שאני מנסה להבין את פשר ההחלטה שלכם הבוקר. החלטה של לא תה ולא קפה. כן שביתה, אבל לא יותר מארבע שעות. שוב כמו בדיונים בסכסוך הרופאים המתמחים שלחת את הצדדים להדיין.

אבל רגע - הפעם לא מדובר בשביתה של עובדים שדורשים עוד כסף, שדורשים לשפר את מצבם, את הכנסתם או את תנאיהם. הפעם מדובר בשביתה של עובדים למען עובדים אחרים- עובדי קבלן.השאלה היא האם ההחלטה של בית הדין לעבודה בראשותך השופטת נילי ארד קידמה במשהו את הקטנת האפליה במשק הישראלי. האם היא יצרה תשתית חדשה למשא ומתן בין הצדדים. האם היא העבירה מסר שלגיטימי לפעול למען זכויות של עובדים אחרים לא רק לזכויות של עובדים שנלחמים על עצמם.

מה המסר שההחלטה על שביתה בת ארבע שעות מעבירה הבוקר? בסופו של דבר המאבק ניזוק, ההסתדרות ניזוקה כמו גם השובתים וגם הציבור נפגע. באנגלית קוראים לזה - lose lose lose situation.

תכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל משודרת כאן בחדשות 2 באינטרנט ובאתר רשת ב' http://www.iba.org.il/bet/ 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת