עובדי הקבלן - למה דווקא עכשיו?

מדוע עולה נושא עובדי הקבלן לכותרות דווקא בעיתוי הנוכחי? ההסתדרות מעוניינת בדריסת רגל במאבק החברתי ולא מוכנים להתפשר במשא ומתן מול האוצר, שמציע הטבות לעובדי הניקיון. בישראל נוצר דור שלם של עבדים והגיע הזמן לפתור את הבעיה. קרן מרציאנו על השביתה הגדולה במשק

בעיית עובדי הקבלן היא בעיה ותיקה. אם כך, מדוע עולה הנושא דווקא עכשיו? ההסתדרות מעוניינת בדריסת רגל במאבק החברתי ומתעקשים - העסקה ישירה בלבד. בין אם העיתוי מוצדק ובין אם לא, בעיית עובדי הקבלן ראויה לפיתרון.

איפה שובתים מחר? המדריך המלא

בזמן שהמדינה געשה במשך שלושה חודשים למען צדק חברתי, ההסתדרות נדחקה מסדר היום הציבורי ולא הצליחה להנהיג את המחאה החברתית. עכשיו היא רוצה לחזור למרכז הבמה בכל מה שקשור להוויה החברתית. במשרד האוצר טוענים כי התנהלות ההסתדרות נגועה בשיקולים פוליטיים - עופר עיני הולך לבחירות בחודש מאי. בהסתדרות כמובן מכחישים.

במשרד האוצר מוכנים לתת סל הטבות נרחב לעובדי הקבלן, במיוחד לעובדי הניקיון - כמו להגדיל את שכר המינימום, להגדיל את ההפרשות שלהם לפנסיה ואפילו לתת להם שי לחג. אבל בהסתדרות ממשיכים להתעקש: אנחנו רוצים העסקה ישירה, שהם יעברו להיות עובדים מן המניין.

בסופו של דבר מבחן התוצאה של המאבק הזה יהיה כמה עובדים יעברו להיות עובדים ישירים מן המניין. זה לא משנה אם העיתוי מוצדק או לא ואם תפרוץ שביתה או לא - עובדי הקבלן הם הבעיה החמורה והקשה ביותר של שוק העבודה בישראל. תחת מילים מכובסות של גמישות תעסוקתית ומיקור חוץ נוצר כאן דור שלם של עבדים והגיע הזמן לפתור את הבעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת