ביום חמישי: סוף פסוק בפרשת קצב?

ביום חמישי בבוקר צפוי בית המשפט להכריע בערעוריו של הנשיא לשעבר משה קצב. אך, גם אם ערעוריו יידחו - האם מדובר בסוף פסוק בפרשה? בספר החוקים יש אפשרות נוספת: למערער יש זכות לבקש דיון נוסף, וזאת רק אם בית המשפט העליון מוצא לנכון שיש איזושהי הלכה משפטית שנוגעת לעבריין או לאסיר. הזדמנות נוספת לנשיא לשעבר?

כולנו קיבלנו היום תשובה לשאלה שרבים מאיתנו שאלו את עצמם ואת קרוביהם בימים האחרונים - מדוע השופט במשפט קצב כל כך מתמהמה במתן ההכרעה בערעורו של הנשיא לשעבר ומדוע הוא לא מפרסם את פסק הדין שלו? פסק הדין בעניין קצב, הן בערעור על עונשו והן בערעור על עצם ההרשעה, צפוי להינתן ביום חמישי בבוקר.

השאלה שנשאלת כעת היא האם מדובר בסוף הפסוק בתיק קצב. אז התשובה לכך היא לא. בספר החוקים של מדינת ישראל יש אפשרות נוספת - והיא שלמערער יש זכות לבקש דיון נוסף, וזאת רק אם בית המשפט העליון מוצא לנכון שיש איזושהי הלכה משפטית שנוגעת לעבריין או לאסיר - אלא גם לאסיר כולו. אך הסיכוי שבית המשפט העליון יקיים דיון נוסף שכזה הוא סיכוי קלוש, כך עולה משיחות עם משפטנים בכירים.

שאלה נוספת שעולה כעת היא האם קצב יילך מיד לכלא - אם ערעוריו יידחו. עבריין רגיל שהיה מגיע במצב הזה לבית המשפט העליון היה מצופה ממנו שיכין כבר תיק ברכבו למקרה בו הערעור נדחה. במקרה של קצב זה לא נראה סביר, אך אם אכן ערעוריו יידחו - בית המשפט העליון צפוי לאפשר לו כמה ימים של התארגנות בביתו, וההנחה היא שגם הפרקליטות לא תתנגד לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת