וושינגטון: החלה עונת השערוריות

הרמן קיין צעד בראש סקרי דעת הקהל לקראת בחירת המועמד הרפובליקני במירוץ לבית הלבן, עד שאתר "פוליטיק"ו פרסם שבתחילת שנות שתשעים קיין הטריד מינית שתי נשים. קיין אמר שאת אחת המתלוננות הוא לא הכיר עד השבוע, ואת השנייה הוא פגש פעם בפגישה שהגדיר "מקרית וחסרת חשיבות"

ג'ונתן מן - איש פוליטי (CNN)

תאספו קבוצה של אמריקנים שאפתניים שרוצים להגיע למשרת ציבוריות גבוהות, ותראו שאחרי זמן קצר - מישהו מהם יאשים מישהו אחר בשערורייה מינית. לא מאמינים ? תשאלו את המועמד הרפובליקני הרמן קיין.

"עכשיו אני מבין למה הם מתכוונים במושג - קרוב לפסגה", אמר השבוע קיין. "הסיפורים שמתפרסמים השבוע בעיתונים נותנים לי להרגיש היטב מה זה אומר להיות מספר אחד". מביל קלינטון בבית הלבן, דרך דומיניק שטראוס קאהן שרק עכשיו יורד מהכותרות, ועד ג'ורג' קלוני שיוצא עם סרט חדש על שערוריות המין והחלק המרכזי שהן ממלאות בפוליטיקה האמריקנית.

אתר האינטנרט האמריקני "פוליטיקו" דיווח על שתי נשים שטוענות כי קיין הטריד אותן מינית אי שם בשנות התשעים. הדיווח הזה עלה לו במקום הראשון ברוב סקרי דעת הקהל, שנערכים בין מועמדי המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות בשנה הבאה.

על פי הידיעה, בשנים שבהן הטריד כביכול את הנשים, כיהן קיין כראש הלובי למען מסעדות בוושינגטון.  עוד על פי הפרסומים, אנשיו של קיין השתיקו את הפרשה בעזרת כסף. האתר טוען שאנשיו של קיין העבירו מספיק מזומנים לחשבונות הבנק של השתיים, כדי שיעזבו את עבודתן מרצון, לא יגישו כתבי אישום ולא יספרו דבר על האירועים.

קיין אמר שאת אחת המתלוננות הוא לא הכיר עד השבוע, ואת השנייה הוא פגש פעם בפגישה שהגדיר "מקרית וחסרת חשיבות". "שוחחתי איתה כשעמדתי לידה ואמרתי לה - את באותו הגובה כמו אשתי ... היא מגיעה לי עד הסנטר", אמר קיין. "הפגישה הזו הייתה במשרד שלי, הדלת הייתה פתוחה לחלוטין ואחת מנשות הצוות שלי ישבה וראתה כל מה שקורה במשרד", הוסיף.

אולם, כתב האתר ג'ונתן מרטין שמע סיפור אחר לחלוטין. "אנחנו מבינים שבתחילת שנות התשעים ההתנהגות של קיין כלפי שתי הנשים הייתה מזמינה מאוד, עם אופי מיני במובן הפיזי ובמובן המילולי", הוא ציין.

עד עכשיו זהותן של הנשים נותרה חסויה, ואפילו זהותו של מדליף הפרטים נותרה מסתורית. מה שבטוח הוא שהם כנראה עובדים בתיאום עם משהו אחר במירוץ לנשיאות, ושגם נגדו ודאי נשמע בהמשך האשמות כאלה ואחרות. המירוץ לנשיאות כבר צובר תאוצה ועכשיו אנחנו נמצאים, כנראה ,בשלב הסקנדלים והגילויים.

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN