פרשנות: תקיפה באירן? אלי ישי הוא איש המפתח

מצב העניינים בשמינייה מסובך מאד בדיונים על האפשרות לתקוף את מתקני הגרעין באירן. כרגע, ידוע על שלושה מתנגדים רציניים: השרים יעלון, בגין ומרידור, בעוד שניים נוספים מתנדנדים. המצב הזה הופך את אלי ישי לאיש המרכזי שאולי יכריע את הכף בנוגע לסוגיה שמדירה שינה מעיני כולנו, וגם - כפי שהתבטא לאחרונה - מעיניו

שר הפנים אלי ישי אמר לפעילי ש"ס כי האפשרות לתקיפה באירן מדירה שינה מעיניו - דברים שהביאה במהדורה המרכזית סיון רהב-מאיר. דבריו של השר ישי קריטיים, בייחוד כאשר הוא מהווה את איש המפתח בשמינייה. המפתח -שאותו מסובב הרב עובדיה יוסף.

מצב המתנגדים מול התומכים בתוך השמינייה מסובך, ונכון לרגעים אלה נראה כך: השרים משה יעלון, בני בגין ודן מרידור מתנגדים נחרצים. השר שטייניץ, שהובא לשמינייה כדי לתמוך בצעדים מסוג זה - כרגע מתנגד, בעוד שר החוץ ליברמן מזגזג ומחליף את עמדותיו.

בעבר צוטט השר ישי שאמר עוד בטרם השריפה בכרמל שאם לא ישוקם מערך הכבאות וההצלה, הוא לא יתמוך בשום פעולה התקפית. ודי לחכימא ברמיזה. בימים האחרונים מתנהלים דיונים רבים בשמינייה, אך עדיין לא הובאו מסקנות לקבינט.

מדוע? מכיוון שאם יהיה גוש חוסם בקבינט, ההחלטה לא תתקבל. באם השמינייה תחליט על תקיפה באירן, אזי החלטה מסוג זה תובא לאישור הקבינט רק כאשר תהיה במצב בלתי הפיך, או בכל מצב אחר שלא יאפשר לחברי הקבינט להצביע נגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת