הג'יהאד האסלאמי מוביל את ההסלמה

בשנים האחרונות הפך הג'יהאד האסלאמי ל"בן יקיר" של אירן, שמציידת אותו ברקטות ארוכות טווח של 40-50 ק"מ - יותר ממה שיש ברשות חמאס. היכולת של הארגון להוביל מתקפה כזו היא מוכרת וידועה והוא יוכל להתמיד בה. יכול להיות שאנחנו לקראת לילה שיהיו בו עוד ועוד שיגורים

הג'יהאד האסלאמי הוביל את הירי האחרון לשטחנו. בתגובה צה"ל פגע בכמה מטרות לא ממש כואבות, אבל היום, החולייה שירתה לעבר ישראל השבוע, זוהתה באזור רפיח במהלך ההכנה לירי נוסף. החולייה שמנתה חמישה אנשים נפגעה על ידי מטוסים של חיל האוויר וכולם נהרגו שם. זאת הסיבה המיידית לסדרה של השיגורים היום ולא בטוח שיש קשר לעסקת שליט.

הג'יהאד האסלאמי בשנים האחרונות הפך להיות הבן יקיר של אירן. התוצאה היא שיש לו היום רקטות ארוכות טווח שמגיעות לטווחים של 40-50 קילומטר יותר מאשר הרקטות שיש לחמאס. היכולת של הגיהאד להוביל מתקפה הזו היא מוכרת וידועה והוא יוכל להמשיך בה.

רוני דניאל (חדשות 2)
צה"ל לא פעל ברצועת עזה מאז הפגיעה היום בצהריים בחולייה בעזה וכעת יש התייעצויות ביטחוניות במטה הכללי. במקביל, פיקוד העורף מוציא הנחיות לנקוט במשנה זהירות באזור הדרום. מאוד יכול להיות שאנחנו לקראת לילה שיהיו בו עוד ועוד שיגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת