פרשנות: נועם שליט, חוף הים הוא לא שטח פרטי

עיתון "הארץ" פרסם תמונות בהן נראים גלעד שליט ואביו בחוף הים ועורר מחלוקת בציבור. ירון דקל על הגבלות הצילומים של גלעד שליט, ההבדל בין צילומים בחוף הים לצילום בחדרו הפרטי של גלעד והאם משפחת שליט הגזימה בבקשתה לאשר את תמונותיו של גלעד?

בוקר טוב לנועם שליט. עכשיו אתה כועס על פרסום תמונתו של גלעד בים, ימים אחדים אחרי שובו משבי החמאס. אתה נאחז באמנה שרוב כלי התקשורת חתמו עליה ביוזמת דובר צה"ל ולפיה לא יעקבו כלי התקשורת אחרי גלעד באזור ביתו.

אתה צודק בתביעה לפרטיות, אבל חוף הים הוא לא שטח פרטי. לו היו צלמים אורבים לכם מול הבית ומנסים ללכוד את גלעד בתוך הבית פנימה, היה בהחלט ניתן להבין את הטענה הזאת. אבל כשיוצאים לים וצלם עיתונות שלא עקב אחריכם, אלא היה בחוף להנאתו נמצא שם, כדאי לקחת בחשבון שאולי תהיה תמונה.

כמי שחמש שנים פעל באופן הדוק מאוד עם אמצעי התקשורת, כדי להפעיל לחץ על הממשלה אתה בוודאי מבין נועם שליט שלתקשורת יש עניין. זה לא יהיה לתמיד, רק בתקופה הקרובה עד שגלעד יספר את סיפורו. אז לחשוב שעכשיו לא תצולם ולא תתפרסם שום תמונה של גלעד היא מחשבה מעט יומרנית. הכל - הכל שאלה של מידה ושל שיקול דעת בסופו של דבר.

התכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל משודרת כאן בחדשות 2 באינטרנט ובאתר רשת ב' http://www.iba.org.il/bet/ 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת