מותו של קדאפי היה רצח

קדאפי הוא בן מוות. באכזריותו הוא הביא עליו את מותו. אבל, הודעות השמחה של מותו בידי כוחות המורדים - לאחר שנפתס חי - הראו שוב שמה שאסור לישראל, מותר למדינות מערביות. איך אותן מדינות הגיבו על חיסולים של מחבלים בעזה?

גופת קדאפי (AP)

מלה אחת של גינוי לא נשמעה מצד מדינות המערב על הרצח של שליט לוב, מועמר קדאפי. שלא אובן לא נכון: כמו כל אדם תרבותי מערבי, גם אני שמח על הסתלקותו של קדאפי, אבל את הדרך שבה נהרג אי אפשר לכנות אחרת אלא רצח.

האיש נתפס בידי המורדים כשהוא פצוע ובמקום לקבל טיפול רפואי כדי שיהיה אפשר להעמידו לדין, הוא הוכה ואחר כך נורה בראשו. ראשי מדינות המערב שהשתתפו בלחימה נגד קדאפי מיהרו לפרסם הודעות שמחה על מותו, אבל אף לא מלת גנאי אחת על הדרך.

נסו עכשיו להיזכר בתגובות של המערב על חיסולים שעושה ישראל בעזה. שם מדובר במחבלים שאין דרך ללכוד אותם כדי להעמידם לדין. ובכל זאת, המערב מגנה כמעט תמיד ותובע מישראל להעמיד מחבלים לדין.

אבל מה שאסור לישראל, מותר למדינות מערביות. ארה"ב מחסלת את בכירי אל קעידה ועכשיו היא גם מלאת סיפוק מהוצאתו להורג של קדאפי בלינץ' אכזרי. ושוב, קדאפי הוא בן מוות. באכזריותו הוא הביא עליו את מותו. אבל את המוות צריך היה לפסוק לו בית משפט לובי ולא מורד חמוש באקדח.

הכותב הוא גיא עטיה, המשנה לנשיא קב' ח.א.ש ביטחון, המתמחה בביטחון ואבטחה בארץ ובעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת