גזר על עצמו מאסר ממושך בזחיחות ופזיזות

ביום שבו נשלח טל מור ל-12 שנות מאסר, ולמרות שתאונות "פגע וברח" הן כבר לא אירועים חריגים בתרבות הנהיגה הישראלית, ח"כ זאב בילסקי (קדימה) מסרב להשלים עם התופעה. בילסקי מאמין שרק החמרה בעונשם של הנהגים המפקירים, תמגר את התופעה ופועל לשינוי החקיקה בנושא

זאב בילסקי (חדשות 2)

יום שישי רגיל ושגרתי, שניאור חשין וחברו יוצאים לרכוב על אופניהם בשעות הבוקר המוקדמות כפי שעשו פעמים רבות בעבר. כמה שעות לפני כן, בפאב תל אביבי טיפוסי, מבלה הצעיר טל מור, ועולה על רכבו בדרכו הביתה - כשבידיו רישיון שפג תוקפו.

במהלך נסיעתו הביתה פוגע טל מור באופניו של חשין, גורר אותו לאורך מספר מטרים ונמלט מהמקום. חיים שלמים נגדעים באיבם, משפחה שלמה נהרסת בו במקום ועולמם חרב עליהם. חשוב להבין את הפרטים במקרה הזה, חשוב להכיר את הנפשות הפועלות ולהקשיב לסיפורים על דנית אלמנתו של חשין ז"ל, ועל ילדיו שברגע זה התייתמו מאב.

גזר על עצמו מאסר ממושך בזחיחות ובפזיזות

כבר התרגלנו לקרוא את הכותרות הללו ברפרוף בעיתונים, להביט בתמונות ולהמשיך הלאה לשגרת יומנו, אך אל לנו להשלים עם עבירות ההפקרה, זהו נוהל פסול ולא מוסרי, שלצערי השתרש בתרבות הנהיגה בארצנו. כמחוקק אני פועל רבות לצמצום תאונות הדרכים ככלל ותאונות "פגע וברח" בפרט.

במושב הקרוב תעלה להצבעה הצעת חוק שאני מקדם שתחמיר את תקופת הענישה לעברייני "פגע וברח" מתשע ל-14 שנות מאסר. אני סבור שהחקיקה הזו הינה חשובה וגזר הדין שניתן היום לטל מור רק מחזק את הנחיצות בחוק שכזה.

אני מקווה שכל נהג העולה על רכבו יעמיד לנגד עיניו את סיפור משפחתו של שניאור חשין ז"ל ואף את סיפורו של טל מור, אשר בזחיחות ובפזיזות גזר על עצמו שהות ארוכה מאחורי סורג ובריח.

יש לחזק את החלטת בית המשפט אשר קבע אמת מידה חדשה לענישה בעבירות הפקרה. בית המשפט העביר היום מסר חד וברור המבהיר לכל נהג כי בעת תאונה, עליו לעצור מיד, להזעיק עזרה ולסייע ככל שנדרש לפצוע, כי לפעמים השניות הללו יכולות להציל חיים. במידה ולא יעשה זאת, אותו נהג ייענש במלוא חומרת הדין. כך אני מאמין, כחלק ממערך כולל של חינוך, הסברה ואכיפה, נוקיע מקרבנו את הנגע הארור הזה של תאונות "פגע וברח".

הכותב הוא ח"כ מטעם קדימה ושימש בעבר יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת