נתניהו שילם מחיר בשביל טרכטנברג

שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ טענו שקיצוץ בתקציב הביטחון יפגע בביטחון המדינה, אבל נתניהו הרגיע אותם ואמר שהוא אחראי. מפלגת ישראל ביתנו הסכימה לתמוך בדוח לא לפני שקיבלה שורה של הטבות מנתניהו. בכל מקרה המאבק עוד לא הסתיים כי סעיפי הדוח צריכים לעבור בממשלה ובכנסת - שם מחכה לרה"מ מפלגת ש"ס

אחרי הכישלון של שבוע שעבר נתניהו עשה שיעורי בית, הוציא את פנקס הצ'קים ואת ספרון הלימוד בפוליטיקה ועבר אחד אחד אצל האנשים שהתנגדו לאישור המלצות ועדת טרכטנברג.

המנצחים הגדולים מאישור דוח טרכטנברג הם שרי מפלגת ישראל ביתנו ששינו את דעתם והצביעו בעד הדוח לא לפני שקיבלו הטבות לדיור לקשישים, שינויים בקריטריונים של ש"ס לדיור בר השגה והטבות לחיילים משוחררים. השר משה כחלון הסכים לתמוך בדוח רק אחרי שקיבל תוספת תקציבים בתחום הרווחה. מי ששינו את דעתם ללא תמורה היו שרי סיעת עצמאות שלום שמחון ואורית נוקד.

שר הביטחון ברק מתנגד לקיצוץ בתקציב הביטחון והתעמת על כך עם שר האוצר. שטייניץ הבהיר שזה לא קיצוץ בתקציב הביטחון, אלא בקיצוץ בתוספת שהייתה צפויה לתקציב הביטחון וזה מחיר שאפשר לשלם. ברק והרמטכ"ל טענו שתהיה פגיעה בביטחון ונתניהו אמר שהוא אחראי.

בזה כביכול העניין הסתיים, אבל בפועל לא הסתיים שום דבר מכיוון שלא התקבלה היום החלטה לקיצוץ בתקציב הביטחון, אלא אושר רק מתווה עקרוני. כל אחד מהחלקים בדוח יצטרך גם להגיע לישיבת הממשלה וגם לכנסת ושם מחכה לנתניהו כרגע גם ש"ס שמצהירה שהיא לא תאשר אותו אם לא יתקבלו השינויים שהיא מעוניינת בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת