אייפון 4S: תסתכלו בתוך הקנקן

החידוש המרעיש ביותר שעולה מחשיפת האייפון 4S היא מערכת ההפעלה הקולית שתאפשר לבצע את כל פעולות המכשיר באמצעות הקול. מלבד זה, החידושים מסתתרים מתחת לכיסוי הפלסטיק - מהירות ליבה משודרגת, מצלמה איכותית יותר וסוללה שמחזיקה מעמד זמן רב יותר. המכשיר יגיע לחנויות בארה"ב ב-14 באוקטובר

הצגת האייפון S4, אתמול (AP)

 
כרבע שעה לפני מסיבת העיתונאים של אפל אתמול בקליפורניה, דלפו מאתר האינטרנט היפני של החברה תמונות ראשונות של המכשיר החדש - האייפון S4, ורמזו על העתיד לבוא. במקום מכשיר חדש לגמרי - שדרוג; במקום מהפכה, קפיצת מדרגה - לא גבוהה במיוחד. אבל זה לא הפריע לעשרות אלפי חובבי טכנולוגיה ברחבי העולם להיצמד לבלוגים ולאתרי אינטרנט החל מהשעה 19:00 שעון ישראל, שהעבירו דיווחים חיים ממסיבת העיתונאים בציפייה לדבר הגדול הבא.

נאמנים לטקטיקת השיווק שלהם, גם הפעם לא אפשרו בכירי אפל להעביר את האירוע בשידור חי וכל מה שנשאר לאוהדיה הוא לעקוב מרחוק ולהסתפק בדיווחים של אנשים שהצליחו למצוא מקום באולם. בניגוד לשמועות שהופצו סמוך לאירוע, מייסד החברה סטיב ג'ובס, לא נכח בהכרזה. המנכ"ל החדש טים קוק, התמודד לראשונה, ובהצלחה אם לשפוט לפי תגובות הבלוגרים, עם הכניסה לנעליו הגדולות של ג'ובס וניהל את מסיבת העיתונאים לצד שאר בכירי החברה.

יחד עם זאת, כשעה מאוחר יותר הסתבר שהפתגם "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" - יכול היה להיות המוטו של האירוע. האייפון S4 הוא למעשה המכשיר המוכר בעיצוב ישן אך בגרסה משודרגת, שהחידושים העיקריים בו מסתתרים מתחת למעטפת הפלסטיק: שבב A5 בעל ליבה כפולה, המאפשרת מהירות גבוהה פי שבעה מבאייפון הקודם, מצלמה שמצוידת ב-8 מגה-פיקסל, סוללה שאמורה להחזיק ל-8 שעות שיחה שיחות, ושתי אנטנות שיאפשרו קליטה טובה יותר ומהירות הורדה גבוהה במיוחד. בנוסף, מדובר בטלפון "עולמי" שיוכל לפעול הן ברשתות GSM והן ברשתותCDMA.

החידוש העיקרי: פקודות קוליות

החידוש המרעיש ביותר - תרתי משמע - שהוצג אתמול, היתה מערכת ההפעלה הקולית siri, שתאפשר לבצע את כל הפעולות באייפון באמצעות פקודות קוליות: החל משליחת סמס או מייל ועד קבלת עדכוני מזג אויר או מניות, קביעת פגישות וכו'. בשלב ראשון השירות יהיה זמין באנגלית, צרפתית וגרמנית ובהמשך יצטרפו גם שפות נוספות, אך עברית ככל הנראה לא תהיה אחת מהן - לפחות בשלב ראשון.

הטכנולוגיה להפעלה קולית אינה חדשה אך עד כה לא תפקדה באופן מרשים במיוחד. כעת, כשאפל בוחרת לאמץ אותה, הציפייה היא לראות את הדור הבא של הפעלה קולית שתשנה את אופן השימוש במכשיר, בדומה לאפקט שהיה למסכי המגע של החברה.

מחירי הדגם החדש של אייפון יהיו 399 דולרים למכשירים בעלי 64 ג'יגהבייט, 299 דולרים ל-32 ג'יגהבייט ו-199 דולרים ל-16 ג'יגהבייט. בנוסף, הודיעה החברה כי תחלק בחינם מכשירי אייפון 3GS במספר מדינות, לכל מי שיסכים להתחייב להתקשרות של שנתיים עם המפעילה הסלולרית.

המכשיר יגיע לחנויות ב-14 באוקטובר

סקוט פורסטל, סגן נשיא בכיר באפל האחראי על מערכת ההפעלה iOS , הציג באירוע את מערכת ההפעלה iOS 5, שכבר נחשפה ביוני האחרון על ידי סטיב ג'ובס עצמו. המערכת כוללת בין היתר שירות הודעות טקסט חינמי בין משתמשי אייפון, מרכז תזכורות ובעיקר את שירות האחסון והגיבוי המקוון iCloud , שיהיו זמינים בקרוב גם לבעלי אייפון 4 ואייפון 3GS.

למי שבכל זאת להוט להתחדש באייפון S4, המכשיר אמור להגיע לחנויות בארה"ב עוד כ-10 ימים, ב-14 באוקטובר ואפל תתחיל לקבל הזמנות החל מעוד יומיים, ה-7 באוקטובר. בשאר העולם יושק המכשיר בחודש דצמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת