כך ייראה האייפון 5? לא בטוח בכלל

נכון לרגע כתיבת שורות אלה, רב הנסתר על הגלוי. אפל, שיודעת לבנות מתח לא פחות משהיא יודעת להגות מכשירים וטכנולוגיות חדשות, שומרת על כל הפרטים באשר לחשיפת ה"אייפון 5" הערב, בחשאיות שלא הייתה מביישת ארגוני ריגול. כתב הטכנולוגיה של חדשות 2 עידו סולומון מנסה להתמודד עם השמועות על המכשיר החדש

כיצד ייראה האייפון החדש? (AP)

מכשיר אחד או שניים? שדרוג או "שנמוך"? מקלדת וירטואלית? מערכת הפעלה קולית? ככל שמתקרב מועד מסיבת העיתונאים שכינסה אפל תחת הכותרת "Let's talk iPhone" (בוא נדבר אייפון"), מתרבות השמועות בקרב חובבי הטכנולוגיה ואוהדיה השרופים של החברה לגבי תוכנה.

אבל נכון לרגע כתיבת שורות אלה, רב הנסתר על הגלוי. אפל, שיודעת לבנות מתח לא פחות משהיא יודעת להגות מכשירים וטכנולוגיות חדשות, שומרת על כל הפרטים בחשאיות שלא הייתה מביישת ארגוני ריגול.

הדבר היחיד שניתן לומר בוודאות הוא שהערב בשעה 19:00 (שעון ישראל) תיערך בקליפורניה מסיבת העיתונאים הראשונה של החברה מאז שהמייסד והמנכ"ל לשעבר סטיב ג'ובס הודיע על התפטרותו. אפילו נוכחותו או היעדרותו של ג'ובס מהאירוע אינה ודאית. זו אומנם אמורה להיות הפעם הראשונה שהמנכ"ל החדש, טים קוק, יעמוד בחזית - אך גם בעבר, כשג'ובס היה בחופשת מחלה, הוא הגיח להשקת ה-iPad2 ולקול מחיאות כפיים סוערות הודה, שפשוט לא עמד בפיתוי ולא רצה להחמיץ את הרגע.

כל זה, כאמור, לא מפריע לעשרות אתרים ובלוגים טכנולוגים לשחרר לאוויר ידיעות, השערות ושמועות לגבי הצפוי הערב. לפי דיווחים רבים אפל תציג הערב שני דגמים: מכשיר אייפון 5 משודרג ומשופר עם מצלמה משופרת, מסך מגע גדול יותר, מעבד מהיר יותר ופרופיל דק מזה של האייפון 4. בנוסף, כך על פי אותן השערות, יוצג גם דגם זול יותר של האייפון 4, שקיבל את השם הזמני iPhone 4S, שמיועד לשווקים המתעוררים ולחיזוק נתח השוק של החברה.

שמועה נוספת שזכתה לחיזוקים מכמה כיוונים היא בדבר מערכת הפעלה קולית, שתאפשר כתיבת הודעות, קביעת פגישות ביומן וקבלת הכוונות נסיעה, באמצעות פקודות קוליות. טכנולוגיה דומה כבר קיימת כיום במכשירים שונים אבל ביצועיה לרוב מקרטעים והציפייה היא שאפל תיקח את הטכנולוגיה לשלב הבא.

כך ייראה האייפון הבא?

הגדילה לעשות חברת AatmaStudio מסן פרנסיסקו, שהעלתה לרשת סרטון ובו החזון שלה למכשיר החמישי בשושלת האייפונים. הסרטון מציג מכשיר דק במיוחד, מקלדת וירטואלית שהופכת כל משטח למקלדת, תצוגה הולוגרפית ומקרן שמאפשר להציג תכנים מהטלפון על קירות בתצוגת ענק.

הסרטון מבוסס אומנם על טכנולוגיות ופטנטים קיימים אך כלל לא ברור אם אפל אכן תאמץ את הרעיונות או שמדובר בעוד גימיק שיווקי. כך או כך, נאלץ להמתין עוד כמה שעות, בתקווה לקבל את כל התשובות.

לאחר מכן, ניאלץ שוב להיאזר בסבלנות עד שהמכשיר ישווק לחנויות - תחילה בארה"ב ומספר חודשים מאוחר יותר גם בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת