כוכב רפובליקני שמנמן עולה

כריס כריסטי עדיין לא הכריז כוונתו להתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית, אבל במקרה שיודיע על מהלך כזה, יש סביבו עשרות עיתונאים שיסקרו זאת. כמו מדינת ניו ג'רזי שממנה הוא מגיע, גם לכריסטי יש סגנון משלו. אין ספק שהוא פוליטיקאי מסוג אחר שעשוי לאחד את המפלגה המפולגת, אך האם המושל המחוספס ינצח את אובמה?

ג'ונתן מן -איש פוליטי (cnn)

מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי הוא אמנם לא ברוס ספרינגסטין, אבל הרפובליקנים האמריקנים מתייחסים אליו כמו אל כוכב רוק, ותוהים אם גם הוא "נולד לרוץ". הוא מצדו נהנה מהיחס המיוחד ואמר השבוע כי "זה מאוד מחמיא לו".

פמליה של עיתונאים מלווה בימים אלה את כריסטי יחד עם שתדלנים של המפלגה הרפובליקנית. הם מאמינים באפשרות שהוא עוד ירוץ לנשיאות. למרות שכריסטי מכחיש, הוא לא מפסיק את הדיון בנושא.

למדינת הבית שלו, ניו ג'רזי, יש מקום מאוד מסוים בתרבות האמריקנית. התדמית המחוספסת שלה, זוכה לעתים ללעג, במיוחד בעיני השכנים המתוחכמים מניו יורק. ניו ג'רזי מזוהה היום באמריקה עם תכנית ריאלטי בשם "חוף ג'רזי", שמתרכזת בחייהם והרפתקאותיהם של שמונה שותפים בבגדים צמודים, קעקועים, שיזוף כהה והרבה מאוד אלכוהול. כריסטי לא אוהב את הסדרה ואת הדימוי שהיא יוצרת למדינה שלו, עד כדי כך שהשבוע הוא פעל נגד המפיקים שלה ומנע מהם זיכוי מס.

לא כמו כולם

אבל לכריסטי יש סגנון מחוספס משלו, הוא מעורב מאוד ונוהג לכנות את מתנגדיו "משוגעים" שמחזיקים בדעות שהן "שטויות". הוא אפילו נראה שונה משאר הפוליטיקאים האמריקנים. במילים עקיפות נאמר שהוא נמצא בצדו השני של הסרגל, הרחק מהשדופים והרזים. במילים פחות מתחסדות, נגיד שכריסטי הוא אדם שמן.

מה שמרשים את הרפובליקנים היא מדיניות ה"ממשל הרזה" שלו, מדיניות בה החל עוד לפני שנכנס לפוליטיקה כשהיה תובע ונלחם בשחיתות של גורמי הממשל. כריסטי נבחר למושל בשנת 2009, ונאבק במהלך תפקידו באיגודים של המדינה. הוא גם קיצץ מיליארדי דולרים מהתקציב שלה, כשהטיל מגבלה חוקית על הארנונה.

במפלגה הרפובליקנית יש לפחות שמונה מועמדים מרכזיים שמתמודדים על המינוי המפלגה במרוץ לנשיאות. אין עדיין אף אחד או אחת שמצליח ליצור סביבו קונצנזוס כמו כריסטי, שעשוי להיות דמות דומיננטית שתאחד את המפלגה במרוץ לכיבוש הבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת