המלצות טרכטנברג כתובות על הקרח

ועדת טרכנברג עלתה על שתי בעיות יסוד: שיש קבוצה של משתמטים מול קבוצה של נושאים בנטל, ושהמערכת הפוליטית אטומה ומנוכרת. לכן זו לא המלצה לשינוי שיטה כלכלית אלא המלצה לשינוי שיטת הבחירות. אמנון אברמוביץ' על פרסום המלצות ועדת טרכנטברג

הממשלה והפוליטיקאים ינצחו את הוועדה. אין בכל שאלה. החלק החשוב מצוי דווקא בנספח החסוי של המסקנות, זה הנספח הביטחוני שם נקבע קיצוץ של 52 מיליארד שקלים בביטחון, שם גם נקבע מנגנון שקיפות ובקרה של משרד הביטחון מול משרד האוצר. מדובר בהישג דרמטי לשר האוצר שטייניץ. אין פלא, לכן, שבמשרד הביטחון אומרים הערב כי ועדת טרכטנברג היא ועדת וינוגרד השנייה.

הממשלה הקימה מול טרכטנברג ועדת 18 שרים. הוועדה תדאג שמסקנות טכטנברג תהיינה כתובות על הקרח; טרכטנברג באופן בסיסי הוא אנליסט חברתי שעלה על שתי בעיות יסוד: הראשונה היא שיש קבוצה שלא משרתת ולא משלמת מסים, ומולה מערכת פוליטית מנותקת, אטומה ומנוכרת.

לכן, זו לא המלצה לשינוי שיטת כלכלית זו המלצה לשינוי שיטת בחירות ובשיטה הקיימת, זו בעיית היסוד השנייה, מתקיים המצב בו רובנו מתקיימים בין שכבה דקיקה של מתעשרים לבין שכבה עבה של משתמטים, של אילו שאינם נושאים בנטל.

לסיכום אפשר לומר כי גם ההמלצות החלקיות, הממוחזרות והמתונות הללו, בסופו של דבר, תהיינה כתובות על הקרח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת