פניית הפלסטינים: הכל תלוי באופי

סיום הסכסוך הוא כולו עניין של אופי. האם המנהיגים יפתחו אופי שילמד אותם על הצרכים של האחר; והאם אופי המדינה הפלסטינית יהיה של דמוקרטיה מערבית או של חמאסטן? כל עוד יש סימן שאלה על האופי הזה, הציבור הישראלי יגבה את נתניהו גם בקיפאון עם מחיר מדיני. אודי סגל בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט מעצרת האו"ם

ראש הממשלה נתניהו אמר שהוא בא לאו"ם להגיד את האמת. שמענו את האמת של אובמה, היא נעימה לאוזן. נכון, זה גם בגלל פוליטיקה, אבל אובמה לראשונה בקדנציה שלו הציג נתונים מעשיים ומציאותיים. מי שלא מתחשב בבעיות הרציניות של ישראל לא יכול לעשות איתה שלום - זו האמת, אבל הנה עוד מילה על האמת: זה קודם כל עניין של אופי.

הצטרפו לדף של אודי סגל בפייסבוק

אופי המנהיגים. האם יש להם את האופי לעשות את המהלך, לראות גם את הצד השני? נתניהו את הצרכים הפלסטינים, אבו מאזן את הצרכים הישראלים ואובמה את הצרכים של האזור. אבל יותר מזה, זה האופי של המדינה שהפלסטינים רוצים. הם רוצים מדינה בגבולות 67, נתניהו היה צריך לומר להם שהכל תלוי באופי של המדינה שאתם רוצים להקים.

אם אתם רוצים להקים מדינה שוחרת שלום, דמוקרטיה מערבית, אפשר להגיע לגבולות 67 או קרוב אליהם, כי אז אין סימני שאלה לגבי הישארותם של המתנחלים, אין סימני שאלה האם אנשים יוצאו להורג ברחובות, אין סימני שאלה לגבי האפשרות של מלחמה.

אבל מכיוון שיש סימן שאלה גדול לגבי אופי המדינה הפלסטינית, האם היא תהיה מדינה ערבית מפגרת במקרה הטוב או "חמאסטן" במקרה הרע, כאן גבולות הוויתורים של נתניהו מוגבלים מאוד. גם כשיש קיפאון מדיני, גם כשיש מחיר לקיפאון הזה, רוב הציבור תומך בקו השמרני. זה לא אומר שהם תומכים בנתניהו, אבל הם תומכים בפחדים שלו ולכן בסוף זו שאלה של אופי. אופי המדינה הפלסטינית ואופי המנהיגים שיכולים להעביר את האמת לעם שלהם ולמנהיגים אחרים בעולם.