המבחן של יחימוביץ' מתחיל עכשיו

היום תיכנס יושבת ראש העבודה החדשה לתפקידה. יחימוביץ' תצטרך לבחון היטב היכן הצליחו והיכן נכשלו קודמיה בתפקיד. השאלה היא האם תוכל לעבור מח"כית פופולרית למובילת מפלגה, והאם אכן תצליח להחליף את דרכה הסוליסטית בעבודת צוות וסדר יום מדיני. ירון דקל מאחל בוקר טוב ליושבת הראש החדשה

בוקר טוב ליושבת הראש מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ.

אנחנו מכירים מאז שהיית כתבת המפלגות של קול ישראל אי שם בשנות ה-90, ואחר כך מגישת התכנית הזו שישבה על הכסא הזה מול המיקרופון הזה במשך שבע שנים. תמיד היית ממוקדת מטרה, ותמיד הייתה לך אג'נדה. מי היה מאמין שיבוא יום ונפתח את התכנית הזו באמירה "בוקר טוב היו"ר שלי יחימוביץ'".

כשאת מתחילה היום, הביטי בתמונותיהם של קודמיך בתפקיד, בגלגוליה השונים של המפלגה. ראי את פניהם של רבין, ופרס, ואשכול וגולדה ופואד ופרץ וברק, כן אהוד ברק שבזכות פרישתו נבחרת לתפקיד. רשמי לפניך את יתרונותיהם וחסרונותיהם. כולם כיוונו גבוה, כולם רצו להיות ראש ממשלה. את מתחילה בקטן, אין לך יומרות כאלה. השאלה אם תוכלי לעשות את המעבר מחברת כנסת פופולארית ליושבת ראש מפלגה.

בשש השנים שלך בכנסת, היית סוליסטית, לא התחשבת בעמדות המפלגה ונהגת על פי סדר היום שלך. יו"ר מפלגה זה כבר סיפור ארוך, צריך לסגל עבודת צוות, לעגל פינות, להתייחס לסדר יום מדיני שממנו התרחקת במשך השנים האחרונות. המבחן עכשיו כולו שלך, ההצלחה או הכישלון יהיו רשומים על שמך בלבד.

אנחנו באולפן הצנוע שלנו שאת מכירה כל כך טוב, ינאלץ להתרגל למינוח המוזר הזה: יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת