הפלסטינים כועסים על נאום אובמה

בהנהגה הפלסטינית כועסים בעקבות נאום אובמה שהביע תמיכה גורפת בעמדה הישראלית. הפלסטינים עדיין יפנו למועצת הביטחון, למרות שהם יודעים שלא יתקבלו כחברה מלאה. כעת צריך לראות עם ארגון חמאס ינצל את התסיסה בגדה

בעקבות נאום אובמה אין אכזבה פלסטינית - יש רוגז פלסטיני. הרוגז הפלסטיני הוא בגלל טיב ותוכן הנאום שהשמיע הנשיא אובמה, לדעתי - הנאום הפרו-ישראלי ביותר שנשיא אמריקני כלשהו השמיע אי פעם מעל בימת עצרת האו"ם. זה קשור בעובדה שהוא נכנס כעת לשנת בחירות לא פשוטה מבחינתו.

הרוגז הפלסטיני מתבטא עכשיו בשני אופנים. תחילה, הם אומרים לאובמה, סרקוזי, מרקל וקמרון - אנחנו לא מקבלים את העצות שלכם, אנחנו מגישים את הפנייה למועצת הביטחון בבקשה להתקבל לחברות מלאה, אף על פי שאנחנו יודעים שזה לא יעבוד.

מבחינת האמריקנים, הכוונה היא לא לדחות ולא להגיע להצבעה, אלא לגייס מספיק תמיכה בכך שיוקם איזה פאנל שידון בזה, התייעצויות, לא למהר להרים קולות ולהטיל וטו.

חמאס ינצל את התסיסה?

האופן השני מתבטא בכך שהפלסטינים מוסרים בשעה שעתיים האחרונות שיש סירוב מוחלט לכל פגישה בין אבו מאזן לבין ראש הממשלה נתניהו. הם אומרים כי אין טעם בכל פגישה כזאת, כל וחומר אחרי הדברים ששמעו מאובמה, ולכן התשובה שלהם היא - לא.

כעת צריך לראות האם ביום שישי יהיה שינוי מבחינת המצב בשטח בגדה המערבית. האם חמאס לא יראה פה הזדמנות מבחינתו כדי להיכנס לאותן תהלוכות, הפגנות ועצרות שהיום בהוראה אנשי חמאס נמנעו מלהיכנס אליהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת