רה"מ, האם בחרת במסבירים הנכונים?

ירון דקל חושב כי ראש הממשלה נתניהו לא שקל את השיקול הנכון כשבחר לקחת עמו לאו"ם את שטייניץ, אדלשטיין וארדן כמסבירים הלאומיים, במקום את שרי החוץ לשעבר, כמו למשל לבני, ארנס ושלום. הרהור קטן של בוקר: האם לא היה עדיף להציג חזית מאוחדת של קואליציה-ואופוזיציה על חשבון השיקולים הפוליטיים?

בוקר טוב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

הלילה תצא, אדוני ראש הממשלה, לעצרת האו"ם לקראת נאומך ביום שישי ופגישותיך המדיניות. לצורכי הסברה, גייסת את השרים יובל שטייניץ, יולי אדלשטיין וגלעד ארדן - שלושה מבכירי מקורביך, שאתה סומך עליהם.

השאלה היא האם נעשה הכל כדי לגייס את המסבירים הטובים בעת הזו? האם לא מדובר במלחמה? זו אמנם מלחמה מדינית-דיפלומטית, אבל עדיין מלחמה.

תאר לך, אדוני ראש הממשלה, שהיית פונה לשרי החוץ לשעבר סילבן שלום, משה ארנס וציפי לבני, שיצטרפו אליך לאו"ם? כן, שניים מהם עם יריביך הפוליטיים, שלום ולבני, שאף רצו לרשת אותך בתפקיד.

כך, לפחות, היית יכול להגיד שבעניין המהלך הפלסטיני החד צדדי אין אופוזיציה וקואליציה ושצריך לייצג קול אחד. מה לבני הייתה אומרת? שהיא לא יוצאת? היית יכול לצאת בראש משלחת המשקפת כל אחד ואחת.

היו אומרים שאתה חותר לקונצנזוס ופועל כמנהיג דיפלומטי, שהשיקולים הדיפלומטים גוברים על הפוליטיים. זהו רק הרהור בבוקר יציאתך לניו יורק - ושתהיה לך דרך צלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת