ועדת הריכוזיות: הרבה דיבורים ללא מעשים

נתניהו ושטייניץ מרבים במסיבות עיתונאים ממלכתיות, אך ממעטים במעשים. למרות החגיגיות של מסיבת העיתונאים היום, את המסקנות בשטח נוכל לראות רק עוד חמש או שש שנים. תארו לכם שנתניהו ושטייניץ היו צריכים להקים את המדינה: היו הרבה מסיבות עיתונאים והרבה צילומים אך המדינה לא הייתה קמה. אמנון אברמוביץ' בטור מיוחד

אירוע ממלכתי מכונן וחגיגי כמו מסיבת העיתונאים שערכו היום ראש הממשלה ושר האוצר לא ראינו הרבה זמן, אולי מאז נאום בר אילן. לעת עתה אין דוח על הריכוזיות אלא רק מחשבות ביניים - מחשבות שספק אם הן ישימות. בכל מקרה יהיו שימועים, דיונים, שכלול המסקנות, ישיבות בכנסת ואחר כך, רק אחר כך, נתחיל לראות תוצאות.

כמה זמן זה ייקח? ארבע שנים לפחות לכל הדיונים, כלומר חמש או שש שנים מהיום. תארו לכם שנתניהו ושטייניץ היו צריכים להקים את המדינה. היו הרבה מסיבות עיתונאים והרבה צילומים, אך המדינה לא הייתה קמה. תארו לכם שהם היו מקימים את המוביל הארצי, עורק המים הראשי של המדינה. נתניהו ושטייניץ היו עורכים מסיבת עיתונאים לבחירת התוואי, מסיבה נפרדת למנהרת המים, עוד אחת למערכת החשמל, לטורבינות, מסיבה להתפלה, לאבטחה ומניעת פיגועים. דיבורים היו עד השמיים ולא היו מים.

שטייניץ מחלק את הכלכלה הישראלית ללפני ואחרי המסקנות של ועדת הריכוזיות, כלומר לפני ואחרי שטייניץ. כפילוסוף שר האוצר יודע שהפילוסופיה נחלקת לשניים: לפני אריסטו ואחרי אריסטו. נתניהו דיבר בתור אחד שעשה רפורמות, אני מתקשה להיזכר איזה רפורמות הוא עשה, אך אני יכול להיזכר בקלות על איזה רפורמות הוא דיבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת