הפנייה לאו"ם: יש עדיין זמן לשוב למו"מ

אבו מאזן מילכד את עצמו בכך שאמר שהוא לא יקבל שום מתווה לחידוש משא ומתן בלי הטקס באו"ם. ובכל זאת, טיוטת נוסחה מיוחדת של האירופים והאמריקנים מסתובבת בימים האחרונים בין הצדדים, כדי להשיג את שביעות רצונם של אבו מאזן ובנימין נתניהו. המטרה: להרוויח זמן - בו ישובו הצדדים למו"מ

למרות שנראה כי אין דרך חזרה, עדיין קיים מרחב דיפלומטי לתמרון של כל הצדדים בניסיון לבלום את המהלך הפלסטיני באו"ם. טיוטת נוסחה מיוחדת של האירופים והאמריקנים מסתובבת בימים האחרונים בין הצדדים, במטרה להשיג את שביעות רצונם של אבו מאזן ובנימין נתניהו.

אבו מאזן מלכד את עצמו בכך שאמר שהוא לא יקבל שום מתווה לחידוש משא ומתן בלי הטקס באו"ם - בלא ההקפאה של ההתנחלויות ולא שייאמר מדינה פלסטינית על בסיס גבולות 67'.

יש תרחישים אלטרנטיביים

אך קיימות אלטרנטיבות יצירתיות לפתרון - ובהן: אבו מאזן יפקיד את הבקשה להכיר במדינה פלסטינית עצמאית וכחברה באו"ם בידיו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון, וזה משתהה ומנהל בינתיים מגעים ובכך הדברים לא מגיעים למועצת הביטחון; אפשרות אחרת - הדברים באים למועצת הביטחון, אך זו מקיימת דיון, ואחר כך דחייה ושוב דיון ושוב דחייה.

במצב הזה נוצר מצב בו יש זמן כדי לנסות ולעבוד על אותו המתווה - עליו בשלב זה עדיין איש לא משוכנע שיוכל להביא להסכמה של אבו מאזן ונתניהו. כך או כך, זמן עדיין יש.

לקראת 20 בספטמבר - סיקור מיוחד:

המדריך: מה יקרה ב-20 בספטמבר?

מיוחד: איך נראים גבולות 67'?

ערב הפנייה לאו"ם: הראיס מוטרד גם מהחמאס

גבריאלה שלו: "ההכרזה רק תעמיק את הסחף נגד ישראל"

שאול מופז: "אין מקום לחלשים במזרח התיכון"

יוסי ביילין: "ספטמבר כבר כאן"  

דב חנין: כשלהם תהיה עצמאות, גם לנו תהיה

שאול גולדשטיין: "ההכרזה בונה מערכת ציפיות בלתי הגיונית"

דן חלוץ: "הכרזה על מדינה - רק ההתחלה"

אודי סגל: מי יוריד את הפלסטינים מהעץ?

ניר דבורי: אחרי ההכרזה באו"ם - מה ישראל יכולה לעשות?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת