המועמד הרפובליקני שמפחיד נערות תמימות

ריק פרי, מושל טקסס, היה צריך לחשוב עוד קודם שלחסן נערות נגד מחלה שעוברת בקיום יחסי מין זה לא ממש רעיון טוב. במיוחד אם אתה מחפש את קולותיהם של הנוצרים השמרנים בבחירות המקדימות לנשיאות. עכשיו עולה השאלה אם הוא ישלם על כך

ריק פרי- המועמד מוביל (רויטרס)

מושל טקסס ריק פרי החל לפני מספר שבועות במסע הבחירות שלו שיסתיים, אם הכל יתנהל לפי תכניותיו - בבית הלבן. פרי הוא איש דתי שגאה מאוד באמונתו, ובמקביל מתנגד להטלת מיסוי גבוה על אנשי העסקים האמריקנים. בכך, הופך פרי למועמד נלהב מטעמם של הנוצרים האוונגליסטים ועל אנשי מסיבת התה - שתי התנועות המשפיעות במפלגה הרפובליקנית.

לאחרונה, עורר פרי שערורייה גדולה. השבוע נאלץ להשיב במהלך ריאיון ב-CNN על החלטתו לחייב תלמידות בית ספר לקבל חיסום נגד מחלה שעוברת באמצעות יחסי מין וגורמת לסרטן צוואר הרחם. למרות שהחיסונים אושרו על ידי ארגוני הבריאות בארה"ב, אמריקנים רבים התנגדו למתן החיסונים בשל גילן הצעיר של הנערות.

"להכריח ילדה תמימה בת 12 לקבל מהממשל חיסון על פי חוק, זה פשוט פסול", כך אמרה מישל בקמן, חברת קונגרס שמתמודדת מול פרי על האפשרות להתמודד בבחירות מטעם המפלגה הרפובליקנית.

שבעה נגד אחד

בסופו של דבר, נאלץ פרי לנטוש את תכנית החיסונים שלו, עוד לפני שהיא יצאה לדרך. למרות זאת, הוא ייאלץ לשלם עליה כנראה מחיר כבד - בתוך מפלגתו שלו.

מתנגדיו טוענים שהוא התערב שלא לצורך בבחירות פרטיות שצריכות להיעשות בחוגי המשפחה על ידי ההורים. במילים פחות מפורשות - הם קישרו בין פרי לנושאים המאיימים של יחסי מין, מחלות וילדות תמימות.

שאלה נוספת שעולה היא שאלת המוטיבציה של פרי לנסות ולקדם את המהלך. בתקופה שבה ניסה לקדם את החיסון לנערות מדינת טקסס, רק חברת תרופות אחת ייצרה את אותו החיסון. במקרה, או שלא, אותה החברה היא גם אחת התורמות המרכזיות לקמפיין שלו. ואם זה לא מספיק, לאחרונה שירותיה של אחת מעוזרותיו של פרי נשכרו כדי לקדם את החברה בוושינגטון כלוביסטית.

נכון להיום ישנם שבעה מועמדים שמנסים לזכות בראשות המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות - במיוחד בימים אלה שאחיזתו של אובמה בבית הלבן נראית חלשה מאוד. הקמפיין של פרי מצליח כל כך יפה, כל כך מהר, שעכשיו , כל המועמדים מפנים את המרץ למאבק נגדו. ההגנה על נערות צעירות ותמימות זו דרך טובה להתחיל.

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN