המתנה המושלמת לילדים ולהורים נוסטלגים

אמי רובינגר הפך לבן בית אצל סיגל ריבה. הספרים שלו מותאמים לפעוטות שגם אם ינסו, לא יכולים לגרום לו נזק. עכשיו, רובינגר הוציא ספר שכולו משחק - כשהוא מחבר בין בעלי חיים. התוצאה הסופית? נהדרת - הילדים נהנים מההווה, ההורים נהנים להיזכר בנוסטלגיה

חיות מבולבלות/אמי רובינגר (חדשות 2)

לאמי רובינגר שמור מדף של כבוד בספרייה המתהווה של הקטנה. עוד מעט כבר בת שנה וחצי וכבר נוהמת "האו האו" ושולפת את "האו עד עשר" הספר שלו שאנחנו הכי אוהבות החודש. לפני זה היו "אין אריות כאלה" ו"פילים בכל הצבעים" וכבר מחכים לה שלושה ספרים נוספים של היוצר המוכשר, המצחיק והמקסים הזה.

אנחנו עדיין בשלב של ספרי הקרטון מצופי הלמינציה שמאפשרים לקטנטנים לדפדף בהם, להזיל רוק עליהם ולכרסם אותם, בלי לגרום כל נזק (וכן, הספר "מתגבר" גם על טבילה קלה באמבטיה). הספרים "הרגילים" של רובינגר, אלה עם הדפים מנייר רגיל מחכים בינתיים על מדף גבוה יותר, ומשיחות עם אמהות לילדים יותר גדולים, הם זוכים לאותה הצלחה מסחררת.

אז עכשיו אתם מבינים כמה שמחתי כשהגיע אלי הספר החדש של רובינגר - "חיות מבולבלות". הבחור לא נח על זרי הדפנה וממציא לעצמו סגנון חדש: הפעם זהו ספר משחק - בכל דף מצוירת חיה אחרת והדף עצמו מחולק לשניים - חלק עליון וחלק תחתון, דפדוף בספר וערבוב חצאי הדפים יוצר צירופים חדשים ומצחיקים של חיות מקוריות.

חיכיתי שהקטנה תלך לישון (אין סיכוי שהיא הייתה רואה את הספר ונותנת לי לשחק בו לבד) ומייד התחלתי להשתעשע לי ב"זהה את החיה". הכי אהבתי את ה"חנגול" (חמור ותרנגול) והארנקון (ארנב ודרקון) . זה הזכיר לי כמובן את ריצ'רץ' המיתולוגית של בני דורי ואת ה"מ-ריץ' ורץ' יוצא ריצ'רץ', מזבוב וחתול יוצא....

אני לא יודעת אם גם רובינגר גם בנוסטלגיה בשחקנים ההם עם החולצות המפוספסות, אבל לזכותו יש לומר שהוא לא בייש את המקור ואף יותר.

מתנה מקסימה לילדים ולהורים נוסטלגיים.