אין לנו שום סיכוי לנצח באו"ם

אודי סגל חושב שישראל כבר הפסידה במאבק מול הפלסטינים. הם הצליחו לגרור אותה לפינה שבה הם יכולים לנצח, לפחות באופן סמלי. לפני כמה חודשים, כשכולם התבשמו מהאביב הערבי, הוא ניסה לצנן את ההתלהבות. "הורס שמחות" קראו לו אז. עכשיו הוא עונה לכל אותם מבקרים: "אמרתי לכם"

ישראל הולכת לעימות חזיתי באו"ם בלי סיכוי לניצחון, נקודה. בשבוע הבא תהיה או תבוסה, כולל בידוד, או כישלון ישראלי עם תירוצים כי הפלסטינים יצאו עם הכרזה על מדינה רק בעצרת האו"ם ולא במועצת הביטחון.

ישראל תצטרך להסביר שזה לא משנה שום דבר, אבל איך שלא נהפוך את זה - הפלסטינים גררו את ישראל לפינה המדינית הכי בעייתית, שבה הם יכולים לנצח, לפחות סמלית - וגם לקבל כלים להמשיך במאבק יעיל מול ישראל, מאבק שפוגע בלגיטימיות שלה.

הסיכוי להסדר או פשרה שתמנע מהפלסטינים ללכת לאום הוא אפס. הסיכוי שמישהו יגבה מהפלסטינים מחיר על מהלך שמטרתו להתריס ושעיקרו הוא מסולו עוקף משא ומתן קרוב לאפס.

המשחק הדיפלומטי כעת הוא איזה מחיר מדיני משלמים לפלסטינים כדי לרכך את ההצהרה ואיך יוצרים מהלך שממנו אפשר להמשיך לדבר על אפשרות למשא ומתן ולא פיצוץ מדיני ונתק. גם בנוגע לזה ראש הממשלה יוצא לניו יורק כדי להציג את האמת.

לכל אחד מכוחות הקואליציה יש את האמת שהוא היה רוצה שנתניהו יציג - הזכות על הארץ, צדקת הדרך, הרצון לשלום והנכונות לפשרה. הסיכוי שזה ישכנע את העולם קטן. ישראל במצוקת אשראי מדיני.

נתניהו מתכוון להציג את האמת במובן הרחב. האזור עובר שינוי. צריך להיזהר - שלום חייב להיות בטוח. ועוד עניין אחד קטן: אמרתם לפני כמה חודשים, כשכולם התבשמו מהאביב הערבי, שאני הורס את החגיגה. עכשיו כולם יודעים - אמרתי לכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת