לא נהיה בשר התותחים של ספטמבר

אם הממשלה לא תגן על היישובים שלנו מפני המתפרעים הערבים - אנחנו נגן על היישובים שלנו בכוחות עצמנו. העם, שהצביע ימין, יותר נחוש מהפוליטיקאים החלשים, ויתנגד להקמת מדינת מחבלים ביהודה ושומרון. איתמר בן גביר בטור מיוחד לקראת ההכרה במדינה פלסטינית באו"ם

איתמר בן גביר. ארכיון (חדשות 2)

בשבועות האחרונים מפיצים בצה"ל מסמך שכותרתו "היערכות לזרעי קיץ" - סמכויות שומרים ביישובים לפתיחה באש לתרחיש של הפרות סדר המוניות המאיימות לפרוץ ליישובים.

המסמך הזה, החתום בידי ראש תחום מבצעי וזכויות אדם בפיקוד מרכז, ממחיש למעשה את הטענה כי גורמים שונים החליטו להפקיר במודע את הרכוש של ציבור המתיישבים ביו"ש לחסדי מתפרעים בריונים. אמנם ראוי לציין כי במסמך נכתב שבמקרה ומדובר בסכנת חיים ברורה מותר לפתוח באש, אך בד בבד מופיעה במסמך הנחיה כי במידה והמתפרעים יפרצו לתוך היישובים, ישחיתו רכוש, יגנבו ויפגעו בקניין - הרי שאין להגיב בירי.

כבר שנים ארוכות שחלק גדול מהציבור היהודי ביהודה ושומרון מרגיש שהיחס אליו הוא יחס סוג ג' . זה התחיל בגירוש גוש קטיף שבו ממשלת ישראל גירשה אזרחים מביתם בצעד אנטי דמוקרטי ולא מוסרי, זה המשיך במדיניות הריסת מבנים במאחזים כאשר באום אל פחם וברהט יש אלפי מבנים שכאלה, אך הממשלה אינה מעיזה להרוס ולו בית אחד, וזה ממשיך כיום כאשר נוכח כוונות מתפרעי ספטמבר להבעיר את השטח הממשלה רוצה להגיב באפס מעשה ולהנמיך פרופיל ולהתנהג "כמבוגר האחראי" .

לנתניהו לא אכפת אם תוקם מדינה ערבית

נכון, אמנם קברניטי ישראל הצהירו מספר פעמים כי הם מתנגדים להכרזה חד צדדית על מדינה פלשתינאית ואף הודיעו כי צה"ל ערוך לכל תרחיש ואפשרות. אמת, הן ראש הממשלה והן שר הביטחון הצהירו לא פעם כי הם מחויבים לביטחון ציבור המתיישבים ביו"ש, אך בפועל התחושה היא שלנתניהו לא ממש אכפת אם הערבים יקימו כבר את המדינה (שהוא הצהיר בנאום בר אילן על תמיכתו בה), ששר הביטחון שלו דווקא ישמח אם ייפטר מאחריות על שטחים נוספים ביהודה ושומרון ואם כצעד ראשון להקמת המדינה הערבים ימררו את החיים של המתיישבים, יטרידו, יציקו, יפגעו, ישתוללו - זה לא נורא. נו, בסך הכל מתנחלים....

מעבר לכך שההתנהלות הזאת באה על חשבון אזרחי ישראל, האמא שממהרת לעבודה ותיתקל בחסימת הגישה ליישוב שלה או על חשבון החקלאי שפורעים יפגעו בקניינו ויגזלו את פרנסתו , ומעבר לכך שהמדיניות הזאת תהפוך את החיים של מאות אלפי יהודים ביו"ש לקשים הרבה יותר, הרי שיש בטקטיקה של ממשלת ישראל כדי לשדר מסר לאנשי הרשות הפלסטינית: "הויכוח הוכרע. ביהודה ושומרון תוקם מדינת פלסטין. ההתיישבות היא זמנית ולכן ניתן להתייחס אליה בצורה שכזאת".

אמנם נכון, ממשלת ישראל מעדיפה שההכרזה וההכרה במדינת פלסטין תעשה לא באופן חד צדדי , אך כאשר מעיינים בהצהרותיו של ראש ממשלת ישראל מטעם הליכוד, רואים למעשה שבעניין מדינה פלסטינית אין הבדל בינו לבין ראש מפלגת קדימה. ביבי כמו ציפי סבורים שאין מנוס אלא לראות לצד ישראל את פלסטין.

המתיישבים לא מתכוונים לסגת

אלא שנתניהו וברק צריכים לקחת בחשבון עוד נתון אחד שקיים בשטח. יותר משלוש מאות ושלושים אלף מתיישבים שנמאס להם לספוג, נמאס להם לשמש בשר תותחים, נמאס להם להרגיש מופקרים ובעיקר נמאס להם שממשלת ישראל החליטה שצריך להקים מדינת מחבלים בנחלת האבות ביהודה ושומרון.

אנו שרואים כל בוקר את הסכנה שבמדינה שכזאת, אנו ששומעים את השכנים הערבים שלנו בחברון מפנטזים על מדינת פלסטין בכל שטחי ארץ ישראל ובראשם חיפה ויפו (ולא רק חברון ושכם!), אנו שהלכנו להתיישב בשם התורה העם והארץ לא מתכוונים להפקיר את השטח, לסגת ולהתקפל.

בניגוד לפוליטיקאים בישראל העם ברובו לא רוצה מדינה פלסטינית, הוא מודע לסכנות הקיומיות שמדינה שכזאת מסוגלת להסב לישראל. העם בחר ימין והצביע לליברמן ולליכוד לא כדי שייסדו את חלומם של הוועד הפועל באש"ף.

נגן על היישובים בכוחות עצמנו

הגיע הזמן להבהיר לאותם פוליטיקאים חלשים שהעם בישראל לא מפחד מדרך ארוכה, ושאנחנו תושבי יהודה ושומרון נמשיך בשליחות שלנו, נמשיך במשימות שלנו.

אם צה"ל לא ידאג לביטחון - ניאלץ אנו לעשות זאת, ואם לא תהיה תגובה כלפי מאות או אלפי פורעים ערבים ואנרכיסטים שיצורו על הגדרות ועל היישובים נתארגן כולנו ונעמיד נשים מול נשים, ילדים מול ילדים נערים מול נערים שיצעדו בכל השטח , גם מחוץ לגדרות במרחבים האינסופיים ביהודה ושומרון ויאמרו בפה מלא: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל.

לקראת 20 בספטמבר - סיקור מיוחד:

המדריך: מה יקרה ב-20 בספטמבר?

מיוחד: איך נראים גבולות 67'?

גבריאלה שלו: "ההכרזה רק תעמיק את הסחף נגד ישראל"

יוסי ביילין: "ספטמבר כבר כאן"  

דב חנין: כשלהם תהיה עצמאות, גם לנו תהיה

שאול גולדשטיין: "ההכרזה בונה מערכת ציפיות בלתי הגיונית"

דן חלוץ: "הכרזה על מדינה - רק ההתחלה"

אודי סגל: מי יוריד את הפלסטינים מהעץ?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת