מצנע: רק אני מביא כרטיס עבודה של מנהיג

עמרם מצנע משוכנע שמפלגת העבודה אומנם נמצאת היום במקום נמוך, אך בעמדת זינוק מצוינת לחזור למרכז הבמה הפוליטית. בטור מיוחד לקראת הפריימריז הוא מבטיח להניף את הדגלים הביטחוניים והחברתיים, שיובילו לשיקום החברה הישראלית

עמרם מצנע

הבחירות ביום שני הקרוב הן בעלות חשיבות גבוהה ביותר לעתידה ולחוסנה של מדינת ישראל.
מדובר בהזדמנות בלתי חוזרת לעשות שינוי כמעט בכל תחום.

בהגיעם לקלפי, לפני שישלשלו את פתק ההצבעה, על מתפקדי מפלגת העבודה לזכור היטב שמדובר בבחירת יו"ר המפלגה ומועמדה לראשות הממשלה בבחירות הבאות.

אני מעריך את המתמודדים האחרים. לכל אחד מהם ערך מוסף, אך ברור לכל שרק אני מבין המתמודדים מתאים ויכול להיות ראש ממשלת ישראל.

מפלגת העבודה נמצאת היום במקום נמוך, אך בעמדת זינוק מצוינת לחזור למרכז הבמה הפוליטית ורק הצבת מטרה גבוהה תוביל אותה לשם. כשאבחר, העיקרון שינחה אותי הוא הנפת שני דגלים - ביטחוני וחברתי, שיובילו לשיקום החברה הישראלית והחזרת התקווה והאמון.

בנושא החברתי-כלכלי: המפלגה בראשותי תחזור לעסוק בצביון מדינת ישראל ובסוגיות דת ומדינה. כך נחזיר קהלים שאבדו, נילחם בכפייה ונקדם מדיניות של חופש ושוויון - ללא הבדל דת, גזע מין או העדפה מינית.

כיו"ר המפלגה אקדם את אחריות המדינה והממשלה על השירותים החברתיים והחיוניים כגון שיקום הדיור הציבורי והלאמה של השירותים החברתיים ושירותי הרווחה, שהופרטו בשנים האחרונות.

בנושא המדיני: אוביל תהליך מדיני של קביעת גבול בר הגנה למדינת ישראל, גבול שבו יכיר העולם, גבול שיבטיח את צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, יאפשר להפנות את המשאבים פנימה אל גבולות הקו הירוק, ולשקם את יחסי ישראל-ארה"ב - שהם נכס אסטרטגי. הדרך לכך היא להגיע להסכמים סביב הגבולות וסידורי הביטחון תחילה, כאינטרס שלנו.

בנושא הפוליטי-מפלגתי: רק איתי מפלגת העבודה לא תתפרק לרסיסים. אני מהווה קונצנזוס ונמצא בקשר מצוין עם ארבעת המתמודדים האחרים. אני המועמד שמסוגל להביא את מספר המנדטים הרב ביותר בבחירות כלליות (בפער עצום מהאחרים), הדבר הזה הוכח בסקר הרציני היחיד שבוצע עד כה.

בנושא החינוך: החינוך הוא הכלי המרכזי לצמצום פערים, למלחמה בגזענות ובבערות, ולבניית חברה יצרנית, ערכית ושוויונית. בעתיד, לצד תפקיד ראש הממשלה אשאף לשמור את תיק החינוך, בהיותו קרוב ללבי.

לשנות סדרי עדיפויות

עמדותיי ידועות, ברורות ואינן מטושטשות. אני אומר בפירוש שיש לשנות סדרי עדיפויות במדינה, אומר בפירוש שיש לקחת כסף מההתנחלויות שכבר בשלב הזה ברור שבכל הסדר יישארו מחוץ לגבול העתידי והפניית משאבים לשם כרגע היא מיותרת לחלוטין.

אני היחיד שאומר בצורה חדה שיש להפסיק את הפניית הכספים לאוכלוסיות שאינן נושאות בנטל ולהעבירם למי שבאמת מגיע ושזקוק לכך.

רק אני מביא כרטיס עבודה של מנהיג. ניסיון ביטחוני עשיר כמי ששירת 30 שנה בצבא בכל שדרת הפיקוד והשתחרר בדרגת אלוף ועשייה חברתית רחבה כראש העיר חיפה וירוחם.

מפלגת העבודה זקוקה למנהיג שעושה יותר ומדבר פחות. מדינת ישראל זקוקה בעת הזאת למבוגר אחראי המבין בכל התחומים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת