חפלת ההצדעה למרגול: אופורטוניזם במיטבו

מעין שריג לא קונה את ניסיון האמנים המזרחיים להביע תמיכה בצנעני. רשימת המשתתפים הלא מוכרים יחסית, שבחרו להביע תמיכה בזמרת שמואשמת בפלילים, לא עשתה עמם חסד. גם אם היה זה צעד אמיתי, הוא נראה יותר כמו ניסיון זול לרכב על הצונמי התקשורתי שמייצרת הפרשה. קשה שלא לתהות מה השלב הבא - ערב תמיכה בדומראני?

מעיין שריג (חדשות 2)

מופע ההצדעה למרגלית צנעני הוא שימוש זול במונח ערב הוקרה. אין ספק שמרגש לראות רשימה מכובדת של אמנים שמתגייסים לטובת מטרה, אבל מופע למען זמרת שמואשמת בעבירות חמורות מהווה יריקה ישירה בפרצופו של שלטון החוק, בהפקתם של חבורת זמרים שנואשים להופעה מיוחצנת היטב. כך עובד האופורטוניזם כשהוא במיטבו.

ליאור פרחי, פיני חדד, ראם כהן, יוני רועה, חופני כהן ואריאל זילבר, הופיעו אמש במופע תמיכה ברעננה למען חברתם הזמרת מרגול. כולם חזרו על המנטרות הידועות מראש: "אני כאן כדי לחזק את ידיה", "היא קורבן של המערכת האשכנזית".

אבל רשימת השמות לא משקרת. הרי לא מדובר בבכירי הזמר המזרחי. מתי בפעם האחרונה הופעה של פרחי כהן או פיני חדד עשתה כותרות? מתי צפיתם בליאור פרחי מתראיין בפריים טיים? רק השבוע. ולמען הסר ספק - במסגרת תפקידי התקשרתי לכל המופיעים ברשימה המפוקפקת ושאלתי אם ירצו להתראיין. כולם ניאותו לרוץ בשמחה לכל אולפן שרק נבחר.

גם דומראני יזכה לערב תמיכה?

גם אם היה זה ניסיון חיזוק אמיתי, הוא נראה יותר כמו ניסיון זול לרכב על גל הצונמי התקשורתי שמייצרת הפרשה. ערב שמוקיר תרומתה של זמרת שנאשמת בעבירות של סחיטה באיומים בעוד מתנהל נגדה משפט, צורם לא רק באוזנה של המערכת המשפטית.

למעט אייל גולן, שאנחנו יודעים היכן היה אתמול, בלטה בהיעדרה ליגת העל של הזמר המזרחי. מדוע אמנים כמו שלומי שבת, דודו אהרון, ישי לוי, 'הפרצים' למיניהם, או שימי תבורי, (שאגב טוען שנמנה על חבריה הקרובים של הזמרת) לא הראו את זיו פניהם? ברור שזמר שמכבד את עצמו ואת עצת איש יחסי הציבור שלו, לא ייתן שפרצופו יקושר לזמרת שמואשמת בפלילים, בשונה מחבורת המתנדבים מפאתי המוזיקה המזרחית.

חפלת ההצדעה למרגלית צנעני לא עשתה חסד עם רשימת המופיעים. הזמרים שביקשו להיכנס לליינאפ המופע קיוו להתחמם עוד כמה דקות באור הזרקורים. בפועל, הם הופיעו במועדון דלוח בפני קהל דל. עדיף היה אילו היו מצטרפים למפגינים בכיכר. ואי אפשר שלא לתהות - מה הלאה? מופע הצדעה לשלום דומראני?

הכותבת היא עיתונאית במערכת התכנית "שש" עם עודד בן עמי 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת