סימני השאלה שמעל פרשת העוזרת

עמית סגל מתקשה להבין מדוע התגייס כל מערך ההסברה של ראש הממשלה לטובת ניסיונות ההגנה על רעייתו שרה, באופן כזה שנראה כאילו אנשיו אינם עוסקים בדבר זולת הטיפול בנושא. תמוה גם הציטוט לכאורה של איש השב"כ ששטח את גרסתו לדברים, כשהארגון נוהג לשמור על דממת אלחוט בפרשיות דומות

כמות התגובות וההודעות לעיתונות שיצאו ביממה האחרונה מלשכת ראש הממשלה עוסקות אך ורק בפרשת המטפלת הנפאלית של אביה הקשיש של שרה נתניהו. לפחות לפי מה שנראה בשטח, מצטיירת תמונה שלפיה עוסק כל מערך ההסברה הגדול של משרד ראש הממשלה בפרשת המטפלת ותו לא.

שיאה של הסאגה הגיע בשעות הצהריים, בהודעה חריגה מבית היוצר של לשכתו של נתניהו שבה הואשמה המטפלת בכך שזנחה את האב הקשיש של אשת ראש הממשלה כדי להתראיין על הנושא בכלי התקשורת, ובעקבות זאת נפל האיש ונחבל – מבלי שאיש יושיט לו עזרה.

הסיטואציה המתרחשת בבית ראש הממשלה כמעט הזויה: המטפלת, שגרה עם נתניהו, רעייתו ואביה במקום - מתראיינת כשהיא שוהה כמעט לצדם ומגוללת את גרסתה לדברים, שאינה מיטיביה, בלשון המעטה, עם ראש הממשלה ובני משפחתו.

בהקלטה שיציג הערב במהדורה המרכזית כתבנו חדשות 2, חיים ריבלין, נשמע קולו של מי שמזוהה עם אחד מבניו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, כשהוא צועק על המטפלת ומפציר בה שלא להתראיין בנושא.

אין ספק כי אותה סיטואציה הזויה לא תוכל להימשך לאורך זמן רב, ולו רק מטעמי אבטחה. בינתיים, אל אחת ההודעות מלשכת ראש הממשלה הנוגעות לנושא, השתרבב שמו של גורם עלום שם בשב"כ שסיפק לכאורה את עדותו להתרחשויות שם.

אותו גורם לא הזדהה בשמו, אך נטען כי הוא חבר בצוות האבטחה בבית ראש ממשלה, שהבחין בשרה נתניהו צועקת ואז ראה לנגד עיניו את המטפלת, שהייתה לטענתו במה שנראה כהתקף שגרם לה להכות את עצמה – וכך, לגרסתו, נגרמה הפגיעה בגופה – ולא במהלך עימות עם ראש הממשלה.

עדות איש השב"כ כשלעצמה תמוהה למדי. הארגון מקפיד שלא להתערב בפרשות מסוג זה, מה שניכר גם בתחקירים שנעשו בעבר אודות נסיעות נהנתניות של אישי ציבור לחו"ל. בשב"כ, שאנשיו מאבטחים את אותם אנשים, יודעים הכל לפרטי פרטים – והקפידו לשמור על דממת אלחוט.

אם הפעם בחרו בשב"כ להתערב בפרשת העוזרת, הרי שמדובר בסטייה חמורה מהמדיניות שנקטו בארגון עד היום – הכל, אם נעשה הדבר על דעת דוברות השב"כ. אסור לשכוח כי ההודעה יצאה מלשכת ראש הממשלה, ובכל מקרה - אין ספק כי הפרשה מהווה אירוע חריג שממחיש את האווירה העכורה האופפת את לשכתו וביתו של ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת