"סכנה ממשית להסכם השלום עם מצרים"

במצרים ישנה "קואליציה מקיר לקיר", בה חברים כל המועמדים לנשיאות והכוחות הפוליטיים במצרים, המסכימה כי יש לכל הפחות לשנות את חוזה השלום עם ישראל ולהוציא את השגריר מקהיר. אך בעקבות המתרחש במצרים הפוסט-מהפכנית, קיימת היום סכנה אמיתית לחוזה השלום עם ישראל. גם התקשורת מצטרפת לקמפיין הדה-לגיטימציה להסכם

אחרי יום סוער נוסף במצרים, בו נערכה הפגנה בהשתתפות מאות בני אדם בקריאה לביטול הסכמי השלום עם ישראל וגירוש השגריר הישראלי מקהיר, נשקפת סכנה אמיתית לחוזה השלום בין ישראל למצרים.

300 איש בלבד הגיעו אמנם להפגין היום, אך זאת הודות לעסקה שהושגה מאחורי הקלעים בין הפיקוד של הצבא המצרי לאנשי האחים המוסלמים, במסגרתו סוכם שלא לבצע את ההפגנה היום.

במצרים ישנה "קואליציה מקיר לקיר", בה חברים כל המועמדים לנשיאות והכוחות הפוליטיים במצרים, המסכימה כי יש לכל הפחות לשנות את חוזה השלום עם ישראל ולהוציא את השגריר מקהיר.

"הסכם השלום - פרוטוקולים של זקני ציון"

גם התקשורת המצרית מצטרפת לגל המחאה הציבורי. חדשות הטלוויזיה המצרית נפתחות בקריאה לביטול חוזה השלום, וגם מאמרי המערכת מכנים בימים האחרונים את חוזה השלום כ"פרוטוקולים של זקני ציון" ותוהים "מדוע עשינו שלום עם הקופים והחזירים?".

ברור שכל ממשל חדש במצרים יתבע שינוי בסעיף הצבאי בחוזה השלום שמונע ממצרים לפרוס כוחות צבא בסיני. ישראל מוכנה שהמצרים יכניסו כוחות - אבל יש לקחת בחשבון כי כשהמצרים יכניסו כוחות לאזור - הם לא יוציאו אותם. ישראל צריכה לאשר את הכנסת הכוחות - אך רק במהלך של חוזה שלום מתוקן עם הממשל הפוסט מהפכני של מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת