פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב

מאחורי הפיגועים של היום עומד, ככל הנראה, תכנון רב וארגון מורכב. לא מדובר בחולייה אחת קטנה שביצעה אירוע נקודתי, אלא במספר חוליות, מתואמות, שהוציאו לפועל סדרה של אירועים גדולים שעם חלוף הזמן מתגלים. רוני דניאל מסביר מה עומד מאחורי האירועים הביטחוניים של היום

ככל שמתקדמות השעות עוד ועוד, מסתמן שלא מדובר בפיגוע טרור באוטובוס אחד, אלא בסדרה של אירועים חמורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה דבר שמצריך תכנון הרבה יותר עמוק וארגון מורכב. זו כבר לא חוליה אחת בודדת שמסתננת לישראל, אלא נראה כמשהו אחר. פגיעה במקביל בשני אוטובוסים ועוד מטען צד שמופעל - כל הדברים הללו זה כבר יותר מסתם פיגוע. מדובר במשהו שיש מאחוריו ארגון ותכנון - וכוונה של יותר מכמה אנשים בודדים.

באירועים מהסוג הזה מדובר בדרך כלל בארגונים, מסוג אלו שפועלים בסיני. מדובר בכל אותם ארגונים איסלאמיים קיצונים שישראל היא מטרה מוגדרת שלהם. יכול להיות גם שזוהי סדרת פיגועים באותו מודל שיוצא מעזה וחוזר לשטח ישראל. לראשונה יש לנו סדרה של דברים ולא אירוע מקומי.

אם יש מטען, אז אחת החוליות יכולה להשאיר את המטען ולהתקדם מתוך כוונה שכוח יגיע ויפעיל את המטען. ברור לגמרי שאם יש מספר פיגועים רחוקים אחד מהשני, משני אוטובוסים שונים ואף יותר, מדובר בכמה חוליות שונות - ולא בחוליה קטנה.