אסד מתקפל בפני האולטימטום הטורקי

נשיא סוריה בשאר אסד נועד היום במשך 6 שעות עם שר החוץ הטורקי אחמד דאוטולו שהציב בפניו אולטימטום ברור - הפסק את המהלכים הצבאיים נגד אזרחי סוריה. על פי הדיווחים באנקרה אסד הסכים לבצע שינוי כיוון, אך לא פורט מה הוסכם. בקביל, בסוריה הכחישו היום את הפרסומים על מותו של שר ההגנה לשעבר עלי חביב

רק אחרי שעות ארוכות הכחישו היום הסורים את הפרסומים על כך שהגנרל עלי חביב, שהועבר אתמול מתפקידו כשר ההגנה הסורי, חוסל. בממשל מסבירים שעלי חביב לקה בסרטן הערמונית ועבר ניתוח שכעת מחייב אותו לנוח במשך חודשיים על מנת להחלים. במקביל, טורקיה מכריחה את אסד להפסיק את המתקפה נגד אזרחי המדינה.

המציאות בסוריה כרגע היא שישנם סדקים רציניים בצמרת הסורית. שורה של בכירים בממשל אומרים לאסד שהדרך שבה הוא מוליך את סוריה תגיע למבוי סתום וצריך לשנות כיוון ומהר. היום נועד נשיא סוריה במשך שש שעות עם שר החוץ הטורקי אחמד דאוטולו וקיבל את האולטימטום שהציבה בפניו טורקיה - להפסיק את המהלכים הצבאיים נגד עמו.

מדברים שאומר דאוטולו באנקרה עולה שבשאר אסד נתן שורה של התחייבויות לטורקים לגבי שינוי כיוון אותו יבצע, אך לא פורט במה מדובר ומה סוכם. בינתיים הצבא הסורי המשיך היום בשלו כאשר 50 אזרחים נהרגו מירי טנקים וכוחות ביטחון ברחבי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת