"יש לי רעיונות מאיפה מביאים את הכסף"

באוצר ובמשרד רה"מ לא מבינים שהמחאה הזו היא מחאה של ישראל העובדת לעומת ישראל שלא עובדת. עכשיו, אפשר להיענות לדרישות המפגינים וגם יש מאיפה: ישראל הלא עובדת, הטייקונים, ההתנחלויות ותקציב הביטחון. עכשיו נדרשת רק חשיבה מחוץ לקופסה כדי לבצע את המהלך הזה

מאות אלפי ישראלים יצאו להפגין בשבת הזו נגד יוקר המחייה ומצוקת הדיור. המפגינים דורשים פתרונות מהממשלה, שמצדה מציגה גישה מדאיגה. ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיד, שהוא מתכוון לקצץ בתקציבי כל משרדי הממשלה - חוץ ממשרד הביטחון. בתוך הקיצוץ אגב, נכנס גם משרד החינוך, אליו דורשים המפגינים להזרים כספים ולא לקצץ.

אז מאיפה מביאים את הכסף? ישנו כמובן את עניין המסים הישירים והעקיפים, וישנם את ארבעת המוקדים האחרים: המוקד הראשון הוא ישראל הלא עובדת, מערך אותו אני מכנה "פרזיטיסטן". המוקד השני אלו החברות והתאגידים - "טייקוניסטן". המוקד השלישי אלו ההתנחלויות והמוקד האחרון הוא תקציב הביטחון. משם אפשר להביא כסף - והרבה.

למעשה, המחאה הזו היא מחאה של ישראל העובדת, ציבור שמהווה 55% בלבד מהאזרחים, לעומת ישראל הלא עובדת. איך מגדילים את כמות העובדים על מנת לנסות להוריד בנטל על אלה שעובדים? כאן דרושה חשיבה מחוץ לקופסה.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק