כך נחשפה פרשת ההתעללות החמורה

הבוקר הותרה לפרסום פרשה מזעזעת במיוחד, ובמרכזה דמות מוכרת בקרב חסידי ברסלב, שחשודה בהתעללות, תקיפה והשפלת נשים וילדים שהצטרפו לכת אותה הנהיג. משה נוסבאום מסביר איך נחשפה הפרשה ומדוע מדובר בפרשה כה חמורה - אולי החמורה ביותר שהכירה ישראל מאז ומעולם

מדובר באחת מפרשות ההתעללות הקשה שידענו. כנראה שלא ידענו סיפור כזה. כרגע לא ניתן עדיין לדווח על כל הפרטים הקשים ואולי מוטב שכך, מאחר שהזעזוע ועוצמת המעשים הקשים שאנחנו נחשפים אליהם בסיפור הזה, שוברים שיאים.

לא ידענו דבר כזה בעברנו, לא בפרשת גואל רצון ולא בפרשת "הרב המתעלל" אליאור חן. מדובר בשילוב בין שתי הפרשות. הכת העומדת במרכז הפרשה מנתה שלושה גברים, שש נשים ו-15 ילדים שהתגוררו בצוותא בשלוש דירות בירושלים ובעוד כמה דירות בטבריה.

החשוד המרכזי בפרשה בבית המשפט (חדשות 2)
הפרשה נחשפה לאחר שאחת הנשים שהייתה חברה בכת הגיעה להתלונן במשטרה. מדובר באישה צעירה יחסית, שהייתה במשך שנתיים שלמות חלק מהכת. עם הזמן, היא החלה להבין מה קורה לה, וכנראה התעשתה ועזבה את המקום.

לאחר שעזבה את הכת, לקח לה חצי שנה נוספת לאזור אומץ ולפנות ל"מרכז לנפגעי כתות" בקרית אתא. שם היא העידה וסיפרה לאחראים את אשר עבר עליה. לאחר ששמעו את הדברים הקשים, הם שכנעו אותה להתלונן בעצמה, ולא רצו להתלונן בשמה.

רק לאחר שהגיעה להתלונן, חוקרי המשטרה ושאר גורמי הרווחה קיבלו בפעם הראשונה עדות של ממש מבפנים לגבי מה שבאמת קורה שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת