לקצץ בתקציב לחרדים ולמתנחלים

נחמיה שטרסלר קורא לקצץ בתקציבי העתק שמושקעים מדי שנה במגזר החרדי, שזוכה לחינוך כמעט חינם ולתנאי דיור מוטבים. הוא גם קורא לסגור את ברז השקלים להתנחלויות שגוזלות נתח נכבד מעוגת התקציב - והכל על חשבון מעמד הביניים. גם צה"ל צריך להתייעל

במשרד ראש הממשלה מנסים לתת מענה מהיר ומספק לגל המחאות החברתיות, ורשימת הדרישות של הפעילים הולכת ומתארכת. אלא שבמצב הנוכחי, אם יופחת שיעור המס על הדלק, על הנדל"ן ויינתנו הטבות מרחיקות לכת בשירותי החינוך והבריאות – תהיה התוצאה עגומה במיוחד, במודל יוון, אירלנד, פורטוגל וארצות הברית.

אזרחי ישראל מעוניינים ביציבות הכלכלית, שמהווה סוגיה קריטית עבורם. הפתרון, אם כך, טמון בשינוי מהותי ואמיתי בסדר העדיפויות הלאומי - שבמרכזו הפסקת נשיאת הנטל של מעמד הביניים בעדיפות שמקבלים כבר שנים ארוכות החרדים והמתנחלים.

עבור החרדים, למשל, כמעט שלא קיימת בעיה לרכוש דירה ברבע מחיר ולקבל משכנתאות. מערכת החינוך שלהם מספקת טיפול בילדים עד 16:00 יחד עם ארוחת צהריים - כמעט מבלי לשלם כל מחיר.

לצד זאת, בהתנחלויות מאפשרים תנאים מצוינים עד כדי טירוף, והמהלך המתבקש הוא לקצץ במשאבים המושקעים שם ולהעביר אותם לטובת שיקום מעמד הביניים.

גורם נוסף שמכביד עד מאוד על עוגת התקציב הוא הצבא. למרות שהדבר לא פורסם באופן גלוי ואמיתי, קיבל צה"ל במהלך השנה תוספת בגובה של 6-7 מיליארד שקלים לתקציבו הגבוה ממילא. כדי להגיע לפתרון אמיתי שלא ידרדר את ישראל למצב של חדלות פירעון כמו יוון, יש לקצץ בכל אלה ולבצע מהלך התייעלות רציני - שיביא צדק למעמד הביניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת