ראש הממשלה נתניהו, התעוררת מאוחר מדי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג אתמול את תכניתו להענקת אפשרות לדיור בר השגה לסטודנטים ולזוגות צעירים. אודי סגל חושב שראש הממשלה התעורר מאוחר מדי - ואם היה פועל לזירוז הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל והפשרת קרקעות בגליל ובנגב, אולי הכל היה נראה היום אחרת

מחאת האוהלים נמשכת - בתפר שבין האידאולוגיה לבירוקרטיה. נכון, בניית 50 אלף דירות בשנה וחצי כמו שהצהיר נתניהו בנאומו אתמול, זה דבר חיובי ויקל על מצוקת הדיור. הבעיה שלפני כן, דאג ראש הממשלה להפנות אצבע מאשימה כלפי פעילותו של מנהל מקרקעי ישראל, ואפילו התגאה בכך שזיהה את הבעיה הבירוקרטית.

אדוני ראש הממשלה, נבחרת לפני שנתיים לתפקיד, אז למה לא דאגת לפתור את הבעיה הבירוקרטית? בשביל מה בחרנו בך? הרי אם אתה ראש הממשלה, אתה אחראי לפעילות המנהל. הגיע הזמן שתפתור את הבעיה במקום להאשים את הרפורמה. כולנו יודעים שיש לך את הכוח והסמכויות לעשות קיצורי דרך במידת הצורך.

צעד אסטרטגי או כיבוי שריפות?

יש דבר נוסף שראש הממשלה היה צריך להכריז עליו אתמול, רק שהוא לא באמת יכול להכריז על הצעד הזה: הפשרת 5,000 מגרשים לבנייה בגליל ובנגב. היום, אם יכריז על הצעד הזה יתקפו אותו אנשי המאהל ויטענו מנגד שמצוקת הדיור מקורה בתל אביב, ולא בפריפריה.

אם נתניהו, שזיהה את מצוקת הדיור לדבריו כבר לפני שנתיים, היה קם אז ומתחיל להפשיר קרקעות בנגב ובגליל - הוא היה יכול להגיד לאנשים שיש דיור זול ואפילו עידוד ממשלתי להגר לפריפריה. עכשיו, זה כנראה מאוחר מדי. הרי הרבה יותר קשה להיות בנאי - מלהיות כבאי.

לעמוד הפיייסבוק של כתבנו המדיני, אודי סגל

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק