בוקר טוב אדון עיני, טוב שהתעוררת

ליו"ר ההסתדרות עופר עיני היו מספיק הזדמנויות לדפוק על השולחן ולהבטיח לצאת למאבק "עם כל הכלים העומדים לרשותו". אלא שהוא בחר שלא לעשות כן בחודשים האחרונים - מסיבות השמורות עימו. אז תגיד אדוני, לפני כמה חודשים המצב של מעמד הביניים היה טוב יותר? שכרם של הרופאים היה ראוי ואפשר היה לקנות כאן דירה?

שלום לך, יו"ר ההסתדרות עופר עיני.

דחית את מסיבת העיתונאים שלך מאתמול להיום כי ביקשת לקבל את מלא תשומת הלב התקשורתית, ובצדק, כדי להגיד: "נצטרף למאבק בכל האמצעים שעומדים לרשותנו". לדבריך, צריך קשב מוחלט של הציבור.

לא יכול להיות שהאמירה המטלטלת, הברורה והמחודדת הזאת, "כל האמצעים העומדים לרשותנו", תיזרק לאותו חלל שנישאים בו דבריהם (המחודדים והברורים) של נתניהו ושטייניץ במסיבת העיתונאים הבהולה שלהם אתמול.

העיתוי של נאומך - מעולה

בחרת בעיתוי מעולה, הרי לך תדע מתי יכנס שר הפנים, אלי ישי, את מסיבת העיתונאים שלו ושל בכירי ש"ס ששולטים בשנתיים וחצי האחרונות בוועדות התכנון והבניה, בוועדת הפנים של הכנסת ובמשרד השיכון. (גם הוא ודאי יאיים להשתמש "בכל האמצעים העומדים לרשותנו", וכדאי מאוד ש"האמצעים העומדים לרשותנו" שלך, יקדימו את שלו).

בכלל, לך תדע אם לא יקומו עוד כל מיני אופורטוניסטים מקרב השרים ומקבלי ההחלטות שיחליטו להצטרף למאבק ויתפסו לך את קרחת הדשא ברוטשילד. הכול זה שאלה של עיתוי, חבר.

אמנם בשנתיים וחצי האחרונות היו אין סוף הזדמנויות לדפוק על השולחן העגול שבו אתה יושב עם המעסיקים והממשלה, ולדרוש את שינוי המדיניות שמכבידה על מעמד הביניים, אבל איכשהו לא יצא. בטח אז, מצבו של מעמד הביניים היה טוב.

המצב השתנה משמעותית בחודשים האחרונים?

יכולת לעשות את זה שוב לפני שלושה חודשים סביב מאבק העובדים הסוציאליים, אלה שקראו קריאת על צדק חברתי, על קריסת מעמד הביניים ועל מות מדינת הרווחה, אבל איכשהו זה לא התאים. אולי כי מצבם של העובדים הסוציאליים ומערכת הרווחה שופר פלאים בעקבות ההסכם שחתמת עליו עם האוצר.

יכולת להשבית את המשק על הפגיעה בעובדי הקבלן, על הפיכת יותר ויותר מגזרים בשירות הציבורי לעובדי קבלן, על הפערים שהולכים ומתרחבים, על הריכוזיות במשק, על מה לא. אבל איכשהו לא התאים. זה בטח לא קשור לעובדה שבכירי ההסתדרות שלך חברים בדירקטוריונים של בעלי הון שונים, או לעובדה שאחיך ובנך עובדים אצל נוחי דנקנר, זה לא קשור.

אז בוקר טוב עיני. בוקר טוב שטייניץ, נתניהו, ישי, וכל מי "שכבר מזמן הבחין שקיימת בעיה", אבל מסיבה מסוימת, השמורה עימו כמובן, לא יצא לו לטפל בה.

תודה לכם שהארתם את ענינו במסיבות עיתונאים בהולות, אולי עכשיו נבין שהמצב לא כל כך טוב כפי שחשבנו בשנים האחרונות ונעשה משהו. תודה מקרב לב.

לעמוד הפייסבוק של חיים ריבלין

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק