אכן "מהפכה" - אך התנהלות בעייתית

בהחלט קיימים חידושים בצעדים שמציע היום ראש הממשלה - חלקם אפילו מנוגדים לחלוטין לתפיסה הכלכלית שלו ושל שר האוצר. אבל ההתנהלות, שוב ההתנהלות, היא שמעידה על בעיה. קשה להשתחרר מהתחושה שאת ה"מהפכה" הזו רקמו בלשכת ראש הממשלה בתוך שבוע וחצי בלבד

"מהפכה", אומר ראש הממשלה. אבל קשה להשתחרר מהתחושה שאת ה"מהפכה" הזו רקמו בלשכת ראש הממשלה בתוך שבוע וחצי בלבד. לא הייתי מבטלת את הצעדים האלה, אני חושבת שיש בהם ממש ואין זה סותר את העובדה שצריך להמשיך ברפורמה במנהל מקרקעי ישראל וברפורמה בוד"לים.

בהחלט קיימים חידושים. למשל, לראשונה המדינה מתכוונת לבנות דירות להשכרה, תסייע בסבסוד להשכרה - מסוג הדברים המנוגדים לגמרי גם לתפיסה הכלכלית של ראש הממשלה וגם של שר האוצר. הלחץ הציבורי עשה את שלו, כפי הנראה.

בנקודת הזמן - קשה היה להגיע לתכנית רחבה יותר

אבל ההתנהלות, שוב ההתנהלות, היא שמעידה על בעיה. ללא ספק, קיים לחץ גדול בלשכת ראש הממשלה, אחרי פחות משבועיים של מחאה אנחנו עדים לישיבה דרמטית של כל השרים ושל ראש הממשלה - שמדברים על כך שהם עושים מהפכות בתחום הנדל"ן.

בנקודת הזמן הזאת, היה קשה להגיע לתכנית רחבה יותר. כמובן שאת המפגינים זה לא מספק כרגע - אבל נצטרך להמתין ולראות את ההמשך.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק