התנהלות ישראל מאדירה את המטס

נבואה שמגשימה את עצמה? גורמים בישראל בחרו להתמודד עם "מטס ההתרסה" דרך יחסי ציבור עצמיים שמוציאים מפרופורציה את הפעולה עצמה. הסיבה: לישראל עומדים להיכנס כמה מאות פעילים שלא צפויים לשנות באופן משמעותי את התמונה הכוללת. ערד ניר בפרשנות לקראת המטס

בקרב חלק מאנשי המקצוע המופקדים על תדמיתה של ישראל בעולם, אני שומע אי נחת מההתנהלות בכל הקשור למטס.

לאיש אין ספק שצריך להיערך לאירוע חריג שעשוי להתרחש בסוף השבוע הזה בשדה התעופה, אבל יחסי הציבור שכל הגורמים הרלוונטיים עושים לעצמם מאדירים עוד ועוד את שמם ומעלים את הנושא לסדר היום הבינלאומי הרבה לפני שנדרשת פעולה. הדברים יוצאים לחלוטין מפרופורציה וקיים חשש כי יהיה זה מקרה של נבואה שמגשימה את עצמה.

מהי הפרופורציה הנכונה? לפי הערכות של גורמים פלסטיניים, ששוחחתי איתם אחר הצהריים, בישראל נמצאים ברגע זה ממש כ-7,000 פעילים שנוטים לצד הפלסטיני בסכסוך הזה. עוד 500 או 400 שיגיעו לא ישנו באופן משמעותי את התמונה הכוללת.

לטענתם, הם נאלצים לשקר בביקורת הגבולות ולומר שהם מגיעים לישראל שבתוך גבולות 67', שכן אם יאמרו שהם מגיעים לרמאללה לא יתנו להם להיכנס או שיקשו על כניסתם.

הרעיון מאחורי ההתארגנות האחרונה של הפעילים התומכים בפלסטינים הוא להגיע לביקורת הגבולות, לומר את האמת ולשאת בתוצאות. אולי גם למחות. הם קוראים לזה "הזכות להיכנס". כולי תקווה שגורמי הביטחון במדינה ערוכים בכל זמן לאירועים חמורים הרבה יותר בנתב"ג ובכל מקום אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק