לממשלת ישראל אין מדיניות ולא התנהלות

פרשת החזרת 84 גופות המחבלים לרשות הפלסטינית מצביעה על תפקוד מביך של ממשלת ישראל. אודי סגל חושב שאין כל סיבה לעשות טובה לפלסטינים, וכי אם כך אנחנו מתמודדים עם גופות, איך נתמודד מול ההכרזה החד צדדית של המדינה הפלסטינית באו"ם

בעקבות פרשת החזרת הגופות - שתי הערות בענייני מדיניות ובענייני התנהלות. ראשית, בענייני המדיניות, כל הפרשה החלה לפני שלושה ארבעה חודשים כחלק מהמחוות לפלסטינים בשביל שיחזרו לשולחן המשא ומתן.

בינתיים הפלסטינים הולכים לאו"ם בכדי להכריז חד צדדית על מדינה. לשכת ראש הממשלה טענה אתמול בעקשנות שזה לא קשור לעסקת שליט, ולא קשור למהלכים סודיים עם הפלסטינים כדי שלא יכריזו על מדינה באו"ם. אז למה לעשות לפלסטינים טובה? זו בפירוש לא מדיניות אלא חלמאות.

בעניין ההתנהלות, אתמול התפרסמה הודעה מלשכת ראש הממשלה על השבת 84 גופות כמחווה. לשכת ראש הממשלה מאשרת שזו מחווה חד פעמית, אחר כך מתברר שראש הממשלה נתן אישור לצבא ואח"כ מתבררים השמות שכוללים גם אנשי חמאס ואז שר הביטחון נזכר בחצות שזה אולי לא יועיל לעסקת שליט ועוצר את המהלך הזה.

ההתנהלות הזו היא מביכה, המסר הוא: האם זוהי הנבחרת הישראלית שעולה מול ההכרזה החד צדדית של הפלסטינים באו"ם? האם זו הנבחרת הישראלית שתתמודד מול פצצה גרעינית באירן?

להצטרפות לדף הפייסבוק של אודי סגל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק