ניצחנו בקרב - אבל המלחמה נמשכת

החרם של הצרכנים הצליח ויצרניות החלב מוזילות את מחירי הקוטג', אבל על פי ההערכות זוהי רק ההתחלה. משק החלב בישראל עדיין חולה וצריך למצוא פתרון ארוך טווח. ועדה ממשלתית אמורה להמליץ על הוזלת מוצרי החלב בעוד כ-700 מיליון שקלים, ובמקביל נמשכת המחאה באינטרנט. קרן מרציאנו על ניצחון המחאה הצרכנית

ניצחנו בקרב, אבל המלחמה נמשכת. בשבוע הקרוב אמורה ועדה ממשלתית להגיש את ההמלצות שלה על משק החלב בישראל. על פי ההמלצות המסתמנות שלה צריך עדיין להוזיל את מוצרי החלב בכ-700 מיליון שקלים, כלומר לפחות עוד 10 מוצרים שמחירם כעת גבוה מדי.

על פי ההערכות, ההוזלה במחירי הקוטג' היא רק ההתחלה ואנחנו צפויים לראות הוזלות נוספות, גם במעין במהלך משותף של היצרנים ורשתות השיווק. המשבר האחרון לימד אותנו ששוק החלב חולה ולכן צריך לחשוב על פתרון ארוך טווח יותר. אם בוחנים את כל שרשרת הייצור יש בעיה בכל אחד מהמקטעים וצריך לטפל בו, בין אם ידי החזרת פיקוח על חלק מהמוצרים ובין באמצעות ייבוא מוצרים חלב.

במקביל, המחאה ברשת האינטרנט נמשכת. יש עדיין חרם על מעדנים והמארגנים אומרים שהם לא מסתפקים בהנחה ל-5.90 לגביע קוטג'. יהיה מעניין לבחון את המשך המחאה החברתית.

ובכל מקרה היום זה לא טריוויאלי לדבר על ניצחון של חרם צרכני. יש לקח ברור ליצרני המזון כולם ונקווה שמעכשיו היד שלהם תרעד קצת יותר לפני שהם שולחים רשימת מחירים חדשה לרשתות השיווק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת