מעצר הרב: קצת הבנה הדדית לא תזיק פה

החילוני הממוצע לא מבין למה שורפים צמיגים. התלמיד הממוצע של הרב ליאור לא מבין למה עוצרים רבנים. השופט העליון הממוצע לא מבין מה רוצים משלטון החוק. המפגין הממוצע ברחבת בית המשפט העליון לא מבין את האפליה בין רבנים לפרופסורים. והמשקיף הממוצע על המהומה הזאת לא מבין איך כולם לא מבינים. עמית סגל בטור מיוחד

עמית סגל, כתב חדשות 2

1. החילוני הממוצע עומד שעה בפקק ביציאה מירושלים ולא מבין על מה כל הסערה. זימנו אדם לחקירה, פעם ועוד פעם ועוד פעם, ועוד פעם אחת. בסוף, מי שלא בא אל המשטרה, המשטרה באה אליו. אז למה החבר'ה האלה מחוץ לאוטו שורפים צמיגים בכביש מספר אחת? מה קרה, התנתקות?

2. התלמיד הממוצע של הרב ליאור שומע ברדיו את השדרן אומר כי הגיע הזמן להבהיר שגם לרבנים אין חסינות, ולא כל כך מבין מה רוצים ממנו. הרי כשהביאו לחקירה את הרב מוטי אלון על מעשים מגונים, אף דתי לא מחה. כשהרב הראשי הזיע מול שוטרים בגלל טובות הנאה אסורות, לא נשרף אף צמיג. התלמיד של הרב ליאור היה מנסה להתקשר לרדיו ולהסביר שהבעיה פה מבחינתו ומבחינת חבריו היא ההחלטה לעצור רבנים בגלל התבטאויות בלבד, אבל הוא די בטוח שלא יענו לו.

3. השופט העליון הממוצע מסתכל מבעד לחלון לשכתו ולא מבין כל כך מה רוצים ממנו. בחוק יש איסור מפורש על הסתה ואין חסינות לרבנים, וישראל היא מדינת חוק. השופט מרגיש קצת לא בנוח, כי הוא זוכר את הפעם האחרונה שבה פרשי משטרה הוזעקו לרחבה מתחת לחלונו. זה קרה עם ההחלטה להרשיע את אריה דרעי, וגם אז, צריך להודות, הוא לא הבין מה רוצים ממערכת הצדק הישראלית שבסך הכל שפטה פוליטיקאי שסרח. הוא לא מבין, אבל מאוד מודאג.

4. המפגין הממוצע ברחבה של בית המשפט העליון לא מבין את האפליה. למה את הרב ליאור עוצרים באמצע כביש סואן בגלל ביקורת חיובית על ספר, אבל הפרופסור ההוא מהאוניברסיטה העברית, שקרא לשבור מפרקות של ימנים, ממשיך להרצות בנחת, והסופר שקרא לו ולחברים שלו "סרטן בגוף האומה" מוזמן לפאנלים מכובדים במקום לחדרי החקירות. המפגין הממוצע לא מבין למה הפרקליטות מתעקשת לחזק את שלטון החוק דווקא דרך השפלה של הרב הכי יקר לו בעולם. אז הוא נושף את חוסר ההבנה שלו בכל הכוח דרך המשרוקית, שכולם ישמעו.

5. המשקיף הממוצע על כל המהומה הזאת לא מבין איך כולם לא מבינים. איך הפרקליטות לא מבינה לפעמים ששלטון החוק יעיל רק אם אוכפים אותו באופן שוויוני על כולם, והמתנחלים לא מבינים שהפגנות מול בית המשפט העליון הן מסר מפחיד. הוא רק מבין שפרקליטים לא צריכים לעשות שרירים על רבנים, ושרבנים לא צריכים לעשות שרירים על פרקליטים, ושאת השאלה מה גובר על מה - דין תורה או דין המדינה - מוטב להשאיר לויכוחים של שבת בבני עקיבא, לא לחדרי החקירות, לכביש המנהרות ולכביש מספר אחת. קצת הבנה הדדית לא תזיק פה לאף אחד.

הצטרפו לדף הפייסבוק של עמית סגל