הרב ליאור, תרמת לשלטון החוק

ירון דקל מאחל בוקר טוב לרב דב ליאור, שנחקר אתמול במשטרה והוכיח שאין בישראל אף אחד מעל החוק: לא רבנים, לא שרים ולא ראשי ממשלה. עם זאת, אפשר היה למנוע את ההתפרעויות בקלות, לו רק ליאור היה אומר זאת לחסידיו. גם שר המשפטים זוכה לברכת בוקר טוב, אבל עליו מוטלת האחריות להגן על המשנה לפרקליט המדינה

בוקר טוב לך, הרב דב ליאור. מה אומר לך הרב ליאור, תרמת אתמול תרומה חשובה לביצור שלטון החוק במדינה. במעצרך וחקירתך הוכחת הרב ליאור שכולם שווים בפני החוק. כשהמשטרה מבקשת לחקור, נחקרים, בין אם זה מתאים לנו ובין אם לא. בין אם אנחנו חושבים שזה מוצדק או שלא.

רבנים הם לא מעל לחוק. כמו שראש הממשלה ונשיא המדינה אינם כאלה. חבל כמובן הרב ליאור שלא ביקשת מנאמניך ותומכיך לא להתנפל על בית המשפט העליון ולא התרעת בפניהם שיפסיקו להפר את הסדר.

ובוקר טוב לשר המשפטים הפרופ' יעקב נאמן. יש לך תפקיד חשוב היום השר נאמן. לצאת להגנתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, שהפך מטרה למתקפה בוטה ומכוערת. ותפקידך השר נאמן כפול ומכופל. לא רק בשל משרת שר המשפטים, אלא גם בשל היותך חובש כיפה סרוגה. אתה האיש שאמור לצאת נגד מתקפות כאלה ולא להחריש.

ובוקר טוב לכם מנהיגי המדינה. בפעם הבאה לפני שאתם הולכים לחלות פניהם של רבנים וגדולי ישראל, חשבו פעמיים. אולי אפשר להזמין אותם אליכם למשרד הממשלתי. כי ניתן הרי לכבד רבנים גם בבית הנשיא, במשרד ראש הממשלה, משרד החינוך או המשרד לפיתוח הנגב והגליל. שם הרי ברור לכל שעם כל הכבוד והיקר, המדינה היא הריבון.

זה יהיה מסר מעודד - לרבנים וגם לנו - ואף פעם לא מאוחר להתחיל.

התכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל משודרת כאן בחדשות 2 באינטרנט ובאתר רשת ב' http://www.iba.org.il/bet/ 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת