אסור להצטייר כמדינה שמגרשת עיתונאים

לשכת העיתונות הממשלתית הזהירה את העיתונאים הזרים מפני השתתפות במשט הצפוי לצאת לעבר חופי רצועת עזה בקרוב מיוון. ירון דקל חושב שלהצטייר כמדינה שמגרשת עיתונאים זרים זה הדבר האחרון שישראל יכולה להרשות לעצמה. "ברגע שלא יהיו עיתונאים, פעילי המשט יהפכו לעיתונאים בעצמם"

בוקר טוב לראש לשכת העיתונות הממשלתית אורן הלמן. תם שלב הכעסים. עכשיו שלב האיומים: עיתונאים זרים שיעלו על המשט וינסו לסקר אותו משם, יגורשו מהארץ לעשר שנים.

על כך אפשר לומר שני דברים: אפשר לנסות לשכנע עיתונאים שלא להשתתף במשט שכל כולו פרובוקציה נגד מדינת ישראל, אפשר להסביר להם איך זה ישרת את החמאס, אבל מכאן ועד לאיים ולהעניש יש מרחק. והעניין פה הוא לא חופש העיתונות, עם כל הכבוד לו.

קודם כל - מצבנו בעולם, מי כמוך יודע, לא מזהיר. התקשורת העולמית מבקרת אותנו על ימין ועל שמאל, לעיתים בגסות ובחוסר צדק. להקים עלינו כלי תקשורת ולהצטייר כמדינה שמגרשת עיתונאים זה בעייתי.

שנית, ברגע שלא יהיו שם עיתונאים, פעילי המשט יהיו העיתונאים. הם יפיצו את מה שהם רוצים, דרך המצלמות שלהם, הבלוגים שלהם. עיתונאים רציניים יכולים לומר בדיוק מה קורה על הספינות האלה.

ולכן, סוף מעשה במחשבה תחילה. לעיתים, אתה יודע, לא מספיק להיות צודק. את המאבק מנהלים בהסברה יעילה ואפקטיבית, לא בענישה.

התכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל משודרת כאן בחדשות 2 באינטרנט ובאתר רשת ב' http://www.iba.org.il/bet/ 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת