גרסתו של נתניהו על המו"מ - מדויקת

לפני שנה וחצי הוגשה ע"י המתווך הגרמני עסקה משוקללת, שכללה את עמדות החמאס וישראל בנוגע לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. העסקה כזכור כשלה והיום אמר נתניהו כי בזמנו הוא הסכים להצעה. על אף הספקנות הרבה בקרב הציבור הישראלי, אמנון אברמוביץ' מאמין שגרסת רה"מ היא דווקא נכונה

משפחת שליט נכנסה לשנה השישית של המתנה ארוכה לשחרור בנם גלעד השבוי בשבי החמאס. לפני כשנה וחצי העביר המתווך הגרמני עסקה משוקללת לאחר שקיבל את עמדות הצדדים. לחמאס, למשפחת שליט ולראש הממשלה בנימין נתניהו גרסאות שונות לגבי הסיבה שבגינה הצעתו נדחתה.

עמדת החמאס בעניין הצעת המתווך באה לידי ביטוי באופן פומבי כאשר יו"ר הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו מרזוק חזר ואמר שהם איבדו את האמון באותו המתווך ובכוונתם לפנות אך ורק למצרים בעניין.

משפחת שליט לעומת זאת טוענת שראש הממשלה נתניהו הבטיח כבר אז שאם חמאס ייתנו אות חיים מגלעד בדמות קלטת וידאו, הוא יסכים לשחרור האסירים המבוקשים. באותה העת הארגון דרש שחרורן של 20 אסירות. לגרסת המשפחה, באותו הרגע קיבל נתניהו "רגליים קרות".

בישיבת הממשלה אמר היום נתניהו: "הסכמתי להצעת המתווך הגרמני וזה לא היה קל". על פי ההצעה נקבע שחלק מהמחבלים שישוחררו יוגלו, ואילו האחרים יקבלו עונש דחוי.

מעקב מדוקדק אחר השלבים הקשים של המשא ומתן מעיד על כך שגרסתו של נתניהו היא דווקא המדויקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק