סגן עורך העיתון "מקור ראשון": מתנגד לעסקת שליט

אורי אליצור, סגן עורך העיתון הדתי-לאומי "מקור ראשון", קורא שלא לשחרר אסירים בתמורה להשבתו של גלעד שליט. לדבריו, ממשלת ישראל חייבת לעשות דברים אחרים לגמרי: "לבודד את אסירי חמאס, לקחת מהם את הטלפונים הסלולריים ולהפסיק להם את ביקורי הקרובים. הצד השני גם מעוניין בעסקה, אבל יודע שאנחנו סמרטוטים"

סגן עורך העיתון הדתי-לאומי "מקור ראשון", אורי אליצור, מותח ביקורת על דבריה של גאולה כהן שהביעה תמיכה בעסקה, וקורא שלא לשחרר אסירים בתמורה להשבתו של גלעד שליט. בראיון לתכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב' של קול ישראל, קרא אליצור להפעיל מנופי לחץ אחרים על החמאס, על מנת לקדם את העסקה.

"דבריה של כהן לא הפתיעו אותי. מה שמפתיע אותי הוא זה שסוגיית שליט מתחלקת לשמאל ולימין. זו לא שאלת השלום והשטחים, ולא שאלה אם יש פרטנר או אין פרטנר. כנראה יש כאן סימפטום מאוד מאפיין, כי שאלת גלעד שליט היא שאלה איומה ונוראה וכואבת לכולנו, ומקפלת בתוכה את השאלה באיזו מידה אנחנו מוכנים בעבור רגע נחת עכשיו - למשכן את עתידנו ולסכן את חיי אזרחינו בעתיד".

"אני מאוד מכבד את גאולה כהן, אך היא אומרת 'טעינו - ובוא נטעה שוב'. לטעמי, שחרור המחבלים האלה, ובמיוחד מפקדי המרצחים שכבר ממשלת נתניהו מוכנה לשחרר, בתנאי שלא ישובו לגדה המערבית, יעלה קרוב לוודאי ב-200 הרוגים ישראלים. אנחנו מכירים את גלעד שליט, את משפחתו ואת מקורביו - אך את 200 משפחות ההרוגים אנחנו עדיין לא מכירים".

"הצד השני יודע שאנחנו סמרטוטים"

"גאולה כהן היא בעלת לב רחב ורחום, אך יש אנשים חכמים ונבונים אחרים שאומרים גם שיש להקים מדינה פלסטינית ואח"כ נראה מה יהיה. אני זיהיתי שגם אהוד אולמרט, שחצה ממזמן את כל הקווים ועזב את הימין יחד עם ציפי לבני, דחו את העסקה הזו. העובדה שאנחנו מנהלים מו"מ עם צד שני שלא הולך לקראתך אפילו רבע צעד - ואתה בסופו של דבר מתקדם לעברו עשרה צעדים ועושה את הכל, זו סכנה לאומית לא רק לגלעד שליט, אלא לחטופים ולשבויים שיהיו אחריו".

"אמירה שאומרת ש'מכאן והלאה נחוקק חוק ורק עכשיו נעשה את השגיאה' - מעוררת את המוטיבציה של אויבנו. זו חולשה שאני יכול להזדהות איתה, אך ממשלת ישראל חייבת לעשות דברים אחרים לגמרי: לבודד את אסירי חמאס, לקחת מהם את הטלפונים הסלולריים, להפסיק להם את ביקורי הקרובים ולהפעיל מנופי לחץ על הצד השני - משום שהוא גם מעוניין מאוד בעסקה. הוא רק יודע שאנחנו סמרטוטים אז הוא מחכה ולא זז. גאולה כהן, עם כל האהבה וההערכה הרבה, הפגינה חולשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת