גאולה כהן: תומכת בעסקה להשבת גלעד שליט

מי שהתנגדה לאורך השנים לעסקאות שבויים, ואחת מסמלי המחנה הלאומי לדורותיו, אומרת היום כי שינתה את דעתה והיא קוראת לממשלה לחתום מיד על עסקה שתשיב הביתה את החייל החטוף גם במחיר של שחרור אסירים. "עשינו הרבה שגיאות בעבר", היא אומרת, "אך יש לעשות עוד שגיאה אחת - ולהביא את גלעד הביתה"

חברת הכנסת לשעבר ואחד מסמלי המחנה הלאומי, גאולה כהן, בעד עסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. בראיון לתכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב' של קול ישראל, אמרה כהן כי שינתה לאחרונה את דעתה, והיא קוראת לשחרורם של אסירים בתמורה לשחרורו של שליט.

"במצב שנוצר היום, הממשלה חייבת לחתור לעסקה מהירה גם בתנאים גרועים", אמרה כהן. "זה המשפט הכי קשה שאני יכולה לומר. גם בתנאים גרועים ממה שחשבנו מראש - לבצע עסקה. היום כבר מאוחר, אבל היה צריך להקדים חקיקה בכנסת למנוע מו"מ עם ארגון טרור כדי להבהיר למשפחות כי הממשלה לא תנהל מו"מ עם ארגונים כאלה".

"לממשלה צריך להיות דד-ליין שהיא לא חייבת לחשוף, אך היא חייבת להיכנס ללחץ בעניין העסקה. אם אני הייתי רואה שלא ניתן לרדת יותר בתנאים - ייתכן שהייתי חותמת על העסקה. בשבילי גם שחרור של מחבל אחד הוא טעות מוסרית וביטחונית, ועשינו כל כך הרבה טעויות בעסקאות קודמות - אך אני בעד שנעשה עכשיו, למרות שאני יודעת שזו עוד שגיאה".

"עוד שגיאה אחת"

"עלינו לעשות עוד שגיאה אחת של שחרור מחבלים שיקדמו את עסקת שליט. עמוס עוז ונתן זך עם ההתבטאויות שלהם בחמש השנים האחרונות - במקום לשכנע את החברים שלהם ברחבי העולם שיש כאן שערורייה חסרת תקדים, הם לא עשו כלום. צריך להחריף את תנאי האסירים בבתי הכלא בישראל, אך הממשלה לא רק שלא עושה את מה שצריך - אלא גם עושה מה שלא צריך".

"נפגשתי פעמיים עם משפחת שליט, כי אני לא מאמינה במפגשים האלה, אבל הם לא יודעים על שינוי העמדה שלי. העם היום מוכן לשלם בשביל הסיכון, וזה גם מאוד משכנע אותי. הייתי רוצה שבנימין נתניהו, ואני קוראת לו, לחשוב על כל השגיאות שלנו בניהול העסקה. זו תהיה שגיאה - אבל נעשה עוד אחת, נשחרר אותו, ונעשה אחר כך מה שצריך בכנסת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת